تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹


فوت منوچهر امینیان نوازنده فیلم فارسی در مسافرخانه

فوت منوچهر امینیان نوازنده فیلم فارسی در مسافرخانه

منوچهر امینیان

منوچهر امینیان از جمله نوازندگانی بود که در بیشتر فیلم فارسی ها شرکت داشت. در بسیاری از فیلم‌هایی که در آن ایرج (حسین خواجه امیری)خواند، امینیان سنتور نواخت.امینیان به دلیل مشکلات ریوی و ناتوانی در مخارج زندگی خود این اواخر در منسافرخانه میخوابید

«منوچهر امینیان» نوازنده سنتور که سال های آخر عمر را در مسافرخانه‌ها سر می‌کرد، پس از تحمل شرایط دشوار و بیماری ریوی در حالی درگذشت که بارها از مسوولان خواسته بود که کمک حال زندگی او باشند، کمکی که هیچگاه جنبه واقعی به خود نگرفت.

نوازنده سنتور که سال ها در رادیو همکاری موقت داشت و پیش و پس از انقلاب نیز در اماکن عمومی با سنتورش ساعاتی خوش را برای هموطنان رقم زد، به دلیل مشکلات ریوی در حالی درگذشت که سرپناهی برای سکونت نداشت و شب‌ها را در مسافرخانه سر می‌کرد. حالا او رفته است و بی شماری از نوازندگان با دشواری زندگی او روزگار می‌گذرانند.
به گزارش CHN، منوچهر امینیان نوازنده فعال پیش از انقلاب که با هنرمندان بی شماری فعالیت داشت و پس از انقلاب مصایب بسیاری را متحمل شد دیروز در مسافرخانه ای که شب ها در آنجا سر می کرد درگذشت.

شاهرخ شهیدی ضمن اعلام این خبر می گوید: «امینیان به دلیل مشکلات ریوی و ناتوانی در مخارج زندگی خود این اواخر شرایط دشواری را می گذراند. شرایطی که او را مجبور کرده بود شب ها در مسافرخانه بخوابد و روزها در سفره خانه بنوازد.»
وی می افزاید: «فرزندان او در قید حیات‌اند اما مشکلات امینیان متعدد بود و هیچ نهادی حاضر به همکاری نشد. وی 15 بهمن ماه درگذشت.»

پیش تر زمانیکه امینیان در قید حیات بود گفتگویی با CHN داشت و در آن به شرح زندگی خود پرداخته بود. وی از جمله نوازندگانی بود که در بیشتر فیلم فارسی ها شرکت داشت. در بسیاری از فیلم‌هایی که در آن ایرج (حسین خواجه امیری)خواند، امینیان سنتور نواخت. فیلم‌هایی همچون “سالارمردها”، “چرخ و فلک”،” تک خال”، “سه قاب”،” سکه شانس” و….. از جمله فعالیت‌های او در زمان حیات بودند.

امینیان در دهه 80 در برنامه های رادیویی با “فضل الله توکل: مشغول به همکاری شد، برنامه‌ای که تا این اواخر نیز اجرا می‌شد. امینیان تنها با حقوق 180 هزارتومان بازنشست شد! زندگی در پایتخت و مبلغی ماهیانه برای یک ماه زندگی در این شهر پرهزینه!

وی پیش تر با اشاره به رونقی که موسیقی زنده در مراکز تفریحی داشت گفته بود: «پیش از انقلاب موسیقی در زندگی مردم جاری و ساری بود. هنرمندان می توانستند با اجرای زنده در برنامه های مختلف درآمد خوبی داشته باشند و اما پس از انقلاب موسیقی از رونق افتاد و بسیاری کار خود را از دست دادند. بسیاری مهاجرت کردند و آنهایی که ماندند خانه نشین شدند.»

وی پس از انقلاب برای آنکه بتواند بخشی از درآمدهای خود را تامین کند به حسابداری در شرکت های مختلف پرداخت. همچنین برای مدتی نیز به عنوان بازرس با بنیاد سینمایی فارابی همکاری کرد و اما این نامشخص بودن و ناامنی شغلی تا آخر عمر با این نوازنده همراه بود.

گفته می شود امینیان مدتی نیز با اکبر گلپایگانی در برنامه های زنده قبل از انقلاب فعالیت داشته است. روحش شاد و یادش گرامی!

وبگردی
Copyright 2007 - 2019