تماس با مدیر
یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷


فوتبالیست های ایران در لباس حج+عکس

فوتبالیست های ایران در لباس حج+عکس

فوتبالیست های ایران

در مورد سفر حج اش می گوید: با پرسپولیس به عربستان سفر کرده بودیم. آن بازی را ما در عربستان باختیم. ولی خارج از بازی سفر زیبایی داشتیم به خانه خدا. البته روزی هم که باختیم واقعا سزاوار باخت نبودیم. بعد از بازی تیم مان را بردیم سفر حج.سفری که هرگز از یاد نخواهم برد.

مجید جلالی سرمربی کنونی سایپا در مورد سفر حج خود می گوید: “قبل از این سفر آن هم در این ایام خاص شوق من در دیدن مکه مکرم بود. هر چه به خانه خدا نزدیک تر می شدم احساساتم دچار تغییر اساسی می شد. تحولاتی در اطراف خود می دیدم و حال و هوای زائران خانه خدا مرا منقلب می کرد. دیدن انسان های مسنی که با مشقت به این سفر خاص آمده بودند به من تفهیم کرد که این سفر، سفر عادی و معمولی نیست. این سفر شباهتی به سفرهای قبلی ندارد.

در منا برای من اتفاق مهمی افتاد. گمان می کنم این امر با یک جرقه در من شکل گرفت. شنیده بودم خداوند متعال در منا گناهان انسان را می بخشد. من یقین کردم چنین اتفاق مهمی در زندگی ام رخ داده است. فهمیدم که خداوند گناهان مرا بخشیده است. مطمئن شدم که پاک شده ام. این اتفاق کوچکی نیست برای همه انسانها.

مهدی رحمتی دیگر ستاره ای است که علاوه بر سفر حج هر چندبار برای ادای نذر خود راهی مشهد می شود تا ویلچر زائرین حرم امام رضا را هدایت کند. سید فوتبال ایران در سفر حج خود نیز این حرکت را انجام داد و ویلچر زائرین خانه خدا را هدایت می کرد.

شاید وقتی قرار است راهی این سفر شوی فکر و ذکرت فقط تقرب به خداست. در پی این هستی که اعمال را درست انجام دهی اما  کسی در این سفر یک برنده واقعی است که بتواند خود را پاک کند و تغییر کند. شاید خیلی ها شرایطش را نداشته باشند تا این سفر را تجربه کنند اما می توانند خود را پاک کنند و بعد از آن است که باید تلاش کنی این پاکی را حفظ کنی.

با مرور آلبوم فوتبالیست های ایران بسیاری از آنها را در لباس حج می توان یافت. عکسی خاطره انگیز و ارزشمند که همیشه آنها را به تامل و اندیشه وا می دارد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017