تماس با مدیر
شنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۸


فهرست برندگان اسکار 2012

فهرست برندگان اسکار 2012

برندگان با علامت مشخص شده اند

بهترين فيلم

آرتيست (The Artist)
وراث (The Descendants)
به شدت بلند و بسيار نزديک (Extremely Loud and Incredibly Close)
کمک (ياري)  (The Help)
نيمه شب در پاريس (Midnight in Paris)
هوگو (Hugo)
ماني بال (Moneyball)
درخت زندگي (The Tree of Life )
اسب جنگي (War Horse )
بهترين بازيگر نقش اول مرد
Demi?n Bichir براي زندگي بهتر (A Better Life )
جرج کلوني براي وراث (The Descendants)
 Jean Dujardin براي آرتيست (The Artist)
گري اولدمن براي دوره گرد، خياط، سرباز، جاسوس (Tinker Tailor Soldier Spy)
براد پيت براي ماني بال (Moneyball)
بهترين بازيگر نقش اول زن
گلن کلوز (Glenn Close) براي آلبرت نابز (Albert Nobbs)
Viola Davis براي کمک (ياري)  (The Help)
روني مارا (Rooney Mara) براي دختري با خالکوبي اژدها (The Girl with Dragon Tattoo)
مريل استريپ براي بانوي آهنين (Iron Lady )
ميشل ويليامز (Michelle Williams ) براي هفته من با مرلين (My Week with Marilyn)
بهترين بازيگر نقش مکمل مرد
Kenneth Branagh براي هفته من با مرلين (My Week with Marilyn)
Jonah Hill براي ماني بال (Moneyball)
Nick Nolte براي مبارز (Warrior)
کريستوفر پلامر (Christopher Plummer) براي مبتدي ها (Beginners )
Max von Sydow  براي به شدت بلند و بسيار نزديک (Extremely Loud and Incredibly Close)
بهترين بازيگر نقش مکمل زن
Bérénice Bejo براي آرتيست (The Artist)
Jessica Chastain براي کمک (ياري)  (The Help)
Melissa McCarthy براي ساقدوش ها (Bridesmaids)
Janet McTeer براي آلبرت نابز (Albert Nobbs)
Octavia Spencer براي کمک (ياري)  (The Help)
بهترين کارگردان
وودي آلن براي نيمه شب در پاريس (Midnight in Paris)
 Michel Hazanavicius براي آرتيست (The Artist)
Terrence Malick براي درخت زندگي (The Tree of Life )
Alexander Payne براي وراث (The Descendants)
مارتين اسکورسيزي براي هوگو (Hugo)
بهترين فيلمنامه اورجينال
اصغر فرهادي براي جدايي نادر از سيمين (A Separation)
Michel Hazanavicius براي آرتيست (The Artist)
Kristen Wiig, Annie Mumolo براي ساقدوش ها (Bridesmaids)
J.C. Chandor براي درخواست نهايي (Margin Call )
وودي آلن براي نيمه شب در پاريس (Midnight in Paris)
بهترين فيلمنامه اقتباسي
 Alexander Payne براي وراث (The Descendants)
John Logan براي هوگو (Hugo)
جرج کلوني براي نيمه ماه مارس (The Ides of March )
آرن سورکين (Aaron Sorkin) براي ماني بال (Moneyball)
Bridget O’Connor, Peter Straughan براي دوره گرد، خياط، سرباز، جاسوس (Tinker Tailor Soldier Spy)
بهترين انيميشن
گربه اي در پاريس (A Cat in Paris )
چيکو و ريتا (Chico & Rita)
کونگ فو پاندا 2 ( Kung Fu Panda 2 )
گربه چکمه پوش ( Puss in Boots )
رنگو ( Rango )
بهترين فيلم خارجي
جدايي نادر از سيمين (A Separation) از ايران
Bullhead از بلژيک
In Darkness از لهستان
Footnote از رژيم اشغالگر قدس
Monsieur Lazhar  از کانادا
بهترين فيلمبرداري
آرتيست (The Artist)
دختري با خالکوبي اژدها (The Girl with Dragon Tattoo)
هوگو (Hugo)
درخت زندگي (The Tree of Life )
اسب جنگي (War Horse )
بهترين تدوين
آرتيست (The Artist)
وراث (The Descendants)
دختري با خالکوبي اژدها (The Girl with Dragon Tattoo)
هوگو (Hugo)
ماني بال (Moneyball)
بهترين طراحي صحنه
آرتيست (The Artist)
هوگو (Hugo)
اسب جنگي (War Horse )
نيمه شب در پاريس (Midnight in Paris)
هري پاتر و يادگاران مرگ 2 ( Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 )
بهترين طراحي لباس
Anonymous
آرتيست (The Artist)
هوگو (Hugo)
W.E
جين اير (Jane Eyre)
بهترين چهره پردازي و گريم
آلبرت نابز (Albert Nobbs)
هري پاتر و يادگاران مرگ 2 ( Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 )
 بانوي آهنين (Iron Lady )
بهترين موسيقي متن
ماجراهاي تن تن (The Adventures of Tintin )
آرتيست (The Artist)
هوگو (Hugo)
دوره گرد، خياط، سرباز، جاسوس (Tinker Tailor Soldier Spy)
اسب جنگي (War Horse )
بهترين ترانه
موپت ها (The Muppets )
ريو (Rio)
بهترين صدا برداري
دختري با خالکوبي اژدها (The Girl with Dragon Tattoo)
هوگو (Hugo)
ماني بال (Moneyball)
تغيير شکل دهندگان: سياهي ماه (Transformers: Dark of the Moon )
اسب جنگي (War Horse )
بهترين تدوين صدا
رانندگي (Drive)
دختري با خالکوبي اژدها (The Girl with Dragon Tattoo)
هوگو (Hugo)
تغيير شکل دهندگان: سياهي ماه (Transformers: Dark of the Moon )
اسب جنگي (War Horse )
بهترين جلوه هاي ويژه
هري پاتر و يادگاران مرگ 2 ( Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 )
هوگو (Hugo)
فولاد واقعي (Real Steel )
ظهور سياره ميمون ها (Rise of the Planet of the Apes )
تغيير شکل دهندگان: سياهي ماه (Transformers: Dark of the Moon )
بهترين فيلم مستند
Hell and Back Again
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
Paradise Lost 3: Purgatory
Pina
Undefeated
بهترين فيلم مستند کوتاه
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
God Is the Bigger Elvis
Incident in New Baghdad
 Saving Face
The Tsunami and the Cherry Blossom
بهترين انيميشن کوتاه
Dimanche
 The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
La Luna
A Morning Stroll
Wild Life
بهترين فيلم کوتاه
Pentecost
Raju
 The Shore
Time Freak
Tuba Atlantic




وبگردی
Copyright 2007 - 2019