تماس با مدیر
چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹


فرزند الیور استون در برج میلاد+عکس

فرزند الیور استون در برج میلاد+عکس

شاون استون پسر الیور استون کارگردان نامی هالیوود که آخرین ساخته‌اش «وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد» سال گذشته در سینماها اکران شد، از جمعه گذشته در ایران است و از مکان‌های فرهنگی ایران بازدید کرده است.
آفتاب: فرزند الیور استون که به ایران آمده ادعا کرد که پدرش به زودی به ایران آمده و در ایران فیلم می‌سازد!

فرزند الیور استون در برج میلاد+عکس

شاون استون پسر الیور استون کارگردان نامی هالیوود که آخرین ساخته‌اش «وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد» سال گذشته در سینماها اکران شد، از جمعه گذشته در ایران است و از مکان‌های فرهنگی ایران بازدید کرده است.

شرکتی که امکان آمدن استون به ایران را فراهم کرده یک شرکت فیلمسازی در هالیوود است که می‌خواهد درباره اسلام و از بین بردن نکات منفی درباره آن فیلم بسازد و سرمایه‌ای زیاد و حامیانی همچون مل گیبسون و الیور استون دارد.

آنان می‌خواهند مقدمات ساخت یک فیلم مشترک درباره اسلام را در ایران و با حضور کارگردانی آمریکایی فراهم کنند.

شاون استون به تازگی در گفت‌وگویی ادعا کرده که پدرش به زودی به ایران خواهد آمد.

بخش‌هایی از گفته‌های شاون استون را به نقل از شرق می‌خوانید:

برای چه به ایران آمدید؟

آمریکایی‌های زیادی از ایران می‌ترسند و تصور می‌کنند که ایران مظهر گروگان‌گیری است. من توجه زیادی به رسانه‌ها و سخنانی که در این‌باره مطرح می‌کردند، نداشتم و از آن طرف هیجان زیادی برای کار کردن در ایران دارم. ایران کشور باثباتی است و شاید باثبات‌ترین کشور و دولت را در خاورمیانه دارد.

برای فیلمسازی آمدید یا برای خطر کردن؟

هر دو.

چه پروژه‌ای را می‌خواهید بسازید.

به عنوان میهمان شرکت realnight به ایران آمدم تا درباره سناریوی فیلم «رومی» که زندگی مولاناست تحقیقاتی انجام دهم. این پروژه از طرفی اسلامی است از طرفی ایرانی. من به این داستان و موضوع علاقه داشتم البته این تنها پروژه مشترک ما نبود.

چگونه از اسلام شناخت پیدا کردید؟

من قرآن را خوانده‌ام ولی آن را در حد یک عارف یا حجت‌الاسلام نمی‌دانم. من دانشجوی تاریخ هستم و علاقه‌مند به تاریخ و فرهنگ اما درباره مذهب مطالعه زیادی نداشتم. خداپرست هستم و بقیه اطلاعاتم را از طریق تحقیق به دست می‌آورم و دعا و ثنا پایه تمام دین‌هاست.

این علاقه به اسلام از کجا ناشی شده است؟

من 17-16 ساله بودم وقتی واقعه یازدهم سپتامبر اتفاق افتاد تا قبل از آن من دنبال فلسفه بودم نه مذهب. این علاقه پس از این آغاز شد و مشوقی برای مطالعه در مذاهب شد. به خصوص مذاهبی که در خاورمیانه هستند.

از نظر منفی یا مثبت؟

هیچ وقت فکر نمی‌کردم که اسلام مذهب منفی باشد در سال قبل‌ترش به سومالی رفته بودم و با مسلمانان زیادی ارتباط داشتم. فقط مطالعاتم درباره تفاوت اسلام کمی عمیق‌تر شد. من فکر می‌کنم که واقعه یازدهم سپتامبر را خود آمریکایی‌ها به وجود آوردند تا لشکرکشی کنند و سود زیادی ببرند.

برای شناخت بیشتر چرا به سراغ کشورهایی مسلمان دیگر نرفته‌اید؟

به کشورهای فلسطین، سومالی، مراکش هم رفته‌ام و دوست دارم در آینده به هندوستان بروم. به دلیل پروپاگاندا در آمریکا معتقدند که در ایران اسلام همراه با بنیادگرایی و وهابیت همچون عربستان است. رسانه‌ها معتقدند در ایران مسلمانان بنیادگرا همچون طالبان وجود دارد ولی ایران از نظر من یک کشور مذهبی است نه یک کشور افراطی. کشوری که مردم و دولت بر مبنای قوانین محترمانه عمل می‌کنند. مردم ایران مردمی فهمیده هستند که مسایل سیاسی را خوب درک می‌کنند.

مگر چند روز است که در ایران هستید؟

چهار روز.

کجاها رفته‌اید؟

دربند، بازار تهران و خیابان‌های تهران را گشتیم.

به مکان‌های سیاسی که امکان بازدید از آنها وجود دارد هم رفته‌اید؟

نه. خیلی دوست دارم با دولتمردان و مسئولان دولتی آشنا شوم.

شما به عنوان توریست به ایران آمدید یا فیلمساز؟

هیچ پیام سیاسی هم ندارم ولی خودم را به نوعی سفیر هم می‌دانم

ناخودآگاه نام خانوادگی شما در کنار نام احمدی‌نژاد قرار می‌گیرد. پدرتان می‌خواست فیلمی درباره‌شان بسازد؟

من نمی‌توانم سخنگوی پدرم باشم وی تا به حال درباره عرفات، چاوز، کاسترو فیلم ساخته است. اما ساخت فیلم درباره محمود احمدی‌نژاد ماجرایی بود که تمام شده است. شاید در زمان دیگری که وقت داشته باشد بتواند فیلمی در این‌باره بسازد زمانی که دیگر آقای احمدی‌نژاد رییس‌جمهور نباشد. الیور استون برای ساخت یک مستند و یک فیلم سینمایی برنامه‌ریزی کرده ‌است.

قرار نیست پدرتان به ایران بیاید؟

ان‌شاءلله

وبگردی
Copyright 2007 - 2019