تماس با مدیر
چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹


فردا مدارس شعبه‌ اخذ‌ رای تعطیل هستند

فردا مدارس شعبه‌ اخذ‌ رای تعطیل هستند

رییس کمیته‌ی «حماسه‌ی سیاسی» ستاد انتخابات خراسان‌رضوی گفت: 52 درصد مدارس استان به عنوان حوزه و شعب اخذ رای تعیین شده است.

به گزارش ایسنا، «محمدتقی فخریان» با حضور در جمع خبرنگاران گفت: برای خلق «حماسه‌ی سیاسی» 180 همایش تجمعی در خصوص بیان شاخص‌های رییس‌جمهور اصلح برگزار شده است.

وی ادامه داد: هم‌چنین مسابقاتی برای رای اولی‌ها شامل مسابقه‌ی عکس برتر، دل‌نوشته‌ها، خاطره‌نویسی و همایش توجیهی برگزار شده است و 50 هزار رای ‌اولی که در استان وجود دارند که آموزش‌های لازم را دیده‌اند و از این تعداد 32 هزار نفر آنها در مدارس حضور دارند که در مقطع چهارم دبیرستان و مقطع پیش‌دانشگاهی هستند و الباقی خارج از مدرسه هستند که در این دوره انتخابات ریاست جمهوری برای نخستین بار پای صندوق‌های اخذ رای می‌روند.

رییس کمیته‌ی «حماسه‌ی سیاسی» ستاد انتخابات خراسان‌رضوی هم‌چنین در خصوص تخلفات احتمالی موجود در مدارس، گفت: تذکرات لازم به مدیران مدارس داده شده است و با تخلفات ناچیز مشاهده شده نیز برخورد شده است.

فخریان در بخش دیگری از سخنانش مشارکت مردم را بیش از پیش دانست و گفت: این بار به دو دلیل شاهد مشارکت بیشتر هستیم که نخستین آن تاکیدات بی‌شمار رهبری و دیگری هم‌زمانی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری است که شاهد رشد بالای پنج درصد مشارکت در این انتخابات هستیم.

وی هم‌چنین با اشاره به شور و هیجان ایجاد شده توسط رسانه‌ها و صدا و سیما در ادامه آن را در حضور حداکثری تاثیرگذار دانست.

رییس کمیته‌ی «حماسه‌ی سیاسی» ستاد انتخابات خراسان‌رضوی در پاسخ به پرسشی درباره نزدیکی زمان برگزاری کنکور و انتخابات گفت: دانش‌آموزان ما در حال انجام دو انتخاب بزرگ هستند و از 24 خرداد تا 9 تیر که زمان برگزاری کنکور است این زمان جهت بازیابی می‌تواند مفید باشد.

فخریان گفت: تا پیش از 20 خرداد ما اعتکاف‌های علمی را برای داوطلبان کنکور برگزار کردیم و پس از انتخابات نیز از 24 خرداد تا پیش از کنکور این اعتکاف‌ها برگزار می‌شود تا هیجان انتخابات کاهش یابد.

وی در انتهای خاطر نشان کرد: مدارسی که امروز شعبه اخذ رای بوده‌اند فردا تعطیل هستند هم‌چنین همکاران فرهنگی که در این شعبان حضور داشتند فردا در مدارس حضور ندارند اگر چنانچه شمارش آرای شوراهای اسلامی شهر و روستا به طول بینجامد امکان تعطیلی روزهای آینده منوط به اعلام فرمانداری‌هاست.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019