تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۷


فایننشال تایمز: 2013 سال توافق با ایران خواهد بود

فایننشال تایمز: 2013 سال توافق با ایران خواهد بود

فایننشال تایمز

معمولا غربی ها وقتی می خواهند از مواضع تند خود عدول کنند زمینه سازی این امر را به رسانه هایشان می سپارند . در این خصوص یک روزنامه معتبر انگلیسی در تحلیلی تاکید کرد سال 2013 یا سال توافق با ایران خواهد بود و یا سال جنگ، و چون نمی تواند سال جنگ باشد پس حتما سال توافق خواهد بود.

روزنامه فایننشال تایمز در سرمقاله ای که روز 8 دی 1391 (28 دسامبر 2012) منتشر شد، نوشت: «اگر 2014 سال وقوع جنگ نباشد، پس باید 2013 را سال گشایش دیپلماتیك به روی ایران و آمریكاپنداشت».

بهه گزارش ایران هسته ای،این روزنامه با بیان اینکه «مهم ترین چالش سیاست خارجی اوباما در دوره دوم ریاست جمهوری اش این است كه معامله ای را با ایران جوش دهد» درباره اسراییل می نویسد: «همه جنجال های این کشور درباره طرح هایش برای حمله به ایران هم تلطیف شده و فروکش کرده است».

این روزنامه سپس درباره دیدگاه دولت اوباما نسبت به ایران نوشته است: «اوباما هم به روشنی این مسئله را تبیین كرده كه آمریكا خواهان درگیرشدن در جنگی دیگر در خاورمیانه نیست البته اگر بتواند مانع از وقوع آن شود».

این روزنامه در ادامه خطوط کلی یک توافق با ایران را اینگونه تبین کرده است: «طرح كلی معامله بر همگان روشن و تبیین شده است ایران باید غنی سازی را متوقف كند و انبار كنونی اورانیوم خود را تبدیل به سوخت رآكتورسازد این سوخت قادر به تولید بمب اتم نیست. غرب هم در مقابل این اقدامات ایران، باید مشوقهایی بیش از آنچه كه سال گذشته مطرح كرده بود را به ایران پیشنهاد دهد غرب باید متعهد شود برخی از جبنه های تحریم های نفتی و بانكی علیه ایران را از میان بردارد و قول دهد كه اگر ایران گامهایی فزونتر برای اعتماد سازی بردارد، غرب هم در مقابل امتیازات بیشتری به ایران واگذار نماید

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017