تماس با مدیر
یکشنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۸


فاطما سامبا اولین زن دبیرکل فیفا شد

فاطما سامبا اولین زن دبیرکل فیفا شد

یک زن دبیرکل فیفا شد

 

فاطما سامبا به عنوان اولین زن و اولین غیر اروپایی به سمت دبیرکل فیفا رسید و جایگزین والکه شد.

فیفا با انتخاب ‘فاطما سامبا’، زن سنگالی برای سمت دبیرکلی این فدراسیون عملا نشان داد که تعمیرات و نوسازی‌های خود را آغاز کرده است. جیانی اینفانتینو(Gianni Infantino) بعد از رسیدن به ریاست فیفا بازسازی و ایجاد تغییرات اساسی در فدراسیون را در برنامه کاری خود قرار داده بود. انتخاب اولین زن برای سمت دبیرکل نشان می‌دهد فیفا تلاش می‌کنند تا تساوی جنسیتی و استفاده از نیروهای زن را در فدراسیون افزایش دهد.

فاطما سامبا اولین زنی است که به عنوان دبیرکل فیفا انتخاب شده است. او تاکنون در سازمان ملل فعالیت داشته است. سمت جدید سامبا در اواسط ماه ژوئن تایید می‌شود.

جیانی اینفانیتو خود اعلام کرده است انتخاب شخص خارج از مسئولان اجرایی فو‌تبا‌ل برای این سمت بسیار تصمیم مهم و اساسی بوده است. اینفانتینو سعی دارد که در ساختار فیفا تغییراتی ایجاد کند و این سیستم را به نوعی از نو بسازد.

اینفانیتو درباره سامبا گفت: او زنی است که تجربه‌های بین‌المللی زیادی دارد و در زمینه حل مشکلات و چالش‌های مهم تاکنون کار کرده است. او توانایی خود را در ساخت و رهبری به اثبات رسانده و می‌تواند در پیشرفت سازمان تاثیرگذار باشد.

سامبا درک می‌کند که شفافیت و حسابگری برای خوب اداره شدن یک سازمان مهم است. این تصمیم اساسی برای فیفا بود که شخصی خارج از مسئولان اجرایی فو‌تبا‌ل را انتخاب کرده است. با این کار می‌خواهیم فدراسیون را احیا کنیم و از نو بسازیم. بسیار هیجان زده هستیم که او به تیم ما اضافه شده است.

سامبا پیش از این هشت سال در بخش خصوصی سنگال نیز فعالیت داشته است. او اولین غیر اروپایی خواهد بود که به عنوان دبیرکل فیفا انتخاب شده است. سامبا بعد از انتخاب شدن به این سمت گفت: فکر می‌کنم این سمت با توانایی‌ها و تجربیات من هماهنگی دارد. تجربیاتم را به تیم مدیریتی می آورم و تمام تلاش خود را می‌کنم تا تغییرات فیفا به خوبی انجام شوند. فیفا روند تازه‌ای را در پیش گرفته است و من خوشحال هستم که در این روند نقش ایفا می‌کنم و تاثیرگذار هستم.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019