تماس با مدیر
یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۷


عکس های حضور محمد علی کلی در بیت حضرت امام خمینی

عکس های حضور محمد علی کلی در بیت حضرت امام خمینی

احمدناطق نوری اظهار کرد: اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۲ بود که «محمد علی» نابغه تاریخ بوکس جهان به ایران آمد. در آن زمان برنامه ریزی خوبی را برای حضورش در ایران چیده بودیم که خدا را شکر همه آنها اجرایی شد. بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب در آن زمان یک برنامه فرهنگی بود که آقای مسجد جامعی رئیس نمایشگاه بود. آقای وحید مرادی رئیس اسبق فدراسیون شنا و دبیر فعلی فدراسیون قایقرانی هم در کنار ما بود.

محمد علی کلی در ایران

محمد علی کلی در ایران

وی افزود: بازدید از بیت حضرت امام خمینی(ره) دیگر برنامه ای بود که در ۱۶ اردیبهشت ماه اجرا شد. هنگامی که در بیت حضور داشتیم واقعا حال و هوای او منقلب شد و گریه کرد. او گفت مگر می شود رهبر یک کشور و بزرگترین فردی که یک کشور دارد در چنین خانه ای زندگی کرده باشد. ناطق‌نوری همچنین به حضور «محمد علی» اسطوره بوکس جهان در نمازجمعه تهران در سال ۱۳۷۲ اشاره کرد.

عکس محمد علی کلی در ایران

عکس محمد علی کلی در ایران

رئیس فدراسیون بوکس به اینکه سال ۱۳۷۲ یک نشست خبری برگزار شد و اسطوره بوکس جهان به سوالات خبرنگاران ایرانی پاسخ داد اشاره کرد و گفت: محمد علی در این نشست با صبر خاصی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که واقعا در نوع خود منحصر به فرد بود. او آن چنان جواب می داد که گویی اصلا اسطوره بوکس جهان و دارنده آن همه افتخارات نیست.

وی ادامه داد: در آن زمان دیداری هم با حسن غفوری فرد سرپرست وقت سازمان تربیت بدنی داشتیم و خیلی صحبت ها با هم کردیم. البته در همین مدتی که در ایران حضور داشت یک دیدار هم با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتیم.

ناطق نوری گفت: عمیقا از درگذشت این اسطوره بزرگ و بی بدیل بوکس جهان متاسفم. «محمد علی» ورزشکاری بود که دیگر در تاریخ جهان تکرار نمی‌شود. او در دهه ۷۰ دو بار به کشور ما سفر کرد و خاطرات شیرینی از حضورش در ایران برای اهالی ورزش و مردم ایران باقی مانده است.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017