تماس با مدیر
جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹


عکس جدید داریوش مهرجویی در کنار همسرش

عکس جدید داریوش مهرجویی در کنار همسرش

داریوش مهرجویی درباره کتاب کارنامه چهل ساله گفته است: «به نظر من این کتاب می‌تواند در بحث روزنامه‌نگاری یکی از کتاب‌هایی باشد که کاملا با رعایت اصول مصاحبه نگارش شده و برای اهل فن و بخصوص ژورنالیست‌ها بسیار کارآمد است.»

نشر مرکز به تازگی گفتگوی مفصل مانی حقیقی با داریوش مهرجویی را در قالب کتابی با عنوان «مهرجویی: کارنامه چهل ساله» منتشر کرده است.

حقیقی پیش از این مستندی نیز به همین نام ساخته بود، و این کتاب نسخه کامل تر همان گفتگوست که فیلم به فیلم، پیش می رود و حاوی نکات جالب و خواندنی، از زندگی و آثار این فیلمساز نام آشناست؛ از الماس 33 تا سنتوری. کتاب همان قدر درباره ی وجوه سینمایی و هنری کارنامه ی مهرجویی است، که به شکلی غیر مستقیم، راوی نزدیک به پنج دهه شرایط فرهنگی این سرزمین، و خاطرات و خطرات فیلم ساختن در آن است.

کتاب همراه با آلبوم عکس و تصاویر پشت صحنه فیلم‌ها با قیمت 17900 تومان منتشر شده است. این کتاب در ۹ فصل درباره ساخت آثاری چون الماس ۳۳، گاو، آقای‌ هالو، پستچی، دایره مینا، مدرسه‌ای که می‌رفتیم، الموت، سفر به سرزمین آرتور رمبو، اجاره‌نشین‌ها، شیرک،‌ هامون، بانو، سارا، پری، درخت گلابی، دختر دایی گمشده، میکس، بمانی، مهمان مامان و سنتوری پرداخته است.

این تصاویر از فصل پایانی کتاب و بعد از بررسی فیلم سنتوری انتخاب شده است. در فصل های مختلف کتاب، عکس‌هایی از پشت صحنه هر فیلم نیز منتشر شده است.


داریوش مهرجویی وقتی کوچک بود


نوجوانی و جوانی آقای کارگردان


جوانی و آغاز حرکت به سمت سینما


داریوش مهرجویی در کنار پدر و مادرش


مهرجویی در کنار همسرش، فریار جواهریان


کارگردان «هامون» با دخترش «مریم»


عکس جدید داریوش مهرجویی در کنار همسرش

عکس جدید داریوش مهرجویی در کنار همسرش

وبگردی
Copyright 2007 - 2019