تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹


عکس استقبال 3 میلیون‌ نفری از پاپ

عکس استقبال 3 میلیون‌ نفری از پاپ

اولین سفر خارجی پاپ فرانسیس،رهبر معنوی کاتولیک‌‌های جهان با واکنش‌های متفاوتی در این کشور روبرو بوده است.

 در حالی که در روزهای گذشته شهرهای بزرگ برزیل شاهد تظاهرات مردم در اعتراض به هزینه‌های بالای سفر پاپ بوده است در آخرین حضور عمومی پاپ حدود سه میلیون نفر در ساحل کوپاکابانای شهر ریو دو ژانیروی برزیل جمع شدند تا رهبر کاتولیک‌ها را بدرقه کنند.

 به دلیل اعتراض‌هایی که در هفته‌های گذشته به خاطر هزینه بالای زندگی و فساد اداری در برزیل  صورت گرفت برنامه های سفر پاپ تحت تدابیر امنیتی شدیدی انجام شد. هزاران نفر اما هزاران نفر در اعتراض به هزینه‌های سفر پاپ در اوج اعتراض‌های مردمی در شهرهای مهم برزیل از جمله  ریو دوژانیرو و سائوپائولو تظاهرات کردند.

 تظاهراتی که پاپ را مجبور کرد تا با هلی کوپتر وارد کاخ فرمانداری ریودوژانیرو شود و پلیس از گاز اشک آور،ماشین‌های آبپاش و باتوم برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد. یکی از عکاسان خبرگزاری فرانسه هم با ضربه‌های باتوم پلیس زخمی شد.
 
 اما در آخرین حضور عمومی پاپ در برزیل در طول ساحل   چهار کیلومتری شهر ریو دو ژانیرو جمع شدند تا برای آخرین بار او را ببینند. ارتش برزیل چندی پیش  یک بمب دست ساز را در معبد محل سخنراتی پاپ بین ریو دوژانیرو و سائوپائولو کشف کرده بود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که حداقل ۳۰ هزار نیروی امنیتی و نظامی مسئولیت تأمین امنیت پاپ در سفر به کشوری که مردمش به خاطر مشکلات اقتصادی در خیابان‌ها هستند بر عهده داشته‌اند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019