تماس با مدیر
دوشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۷


عکسهای فاطمه اکرمی دختر پارکور کار ایرانی معروف به دختر پرنده

عکسهای فاطمه اکرمی دختر پارکور کار ایرانی معروف به دختر پرنده

فاطمه اکرمی دختر پارکور کار

 

فاطمه اکرمی دختر پارکور کار ایرانی معروف به دختر پرنده است  وی متولد سال 1372 می باشد و با این سن کمی که دارد می تواند حرکاتی را انجام دهد که انجام آن برای یک انسان معمولی ورزشکار کمی سخت و نشدنی است .

او از سن 8 سالگی به کلاس های ژیمناستیک می رفت و به همین خاطر دارای بدنی منعطف می باشد . اما وقتی وارد دانشگاه شد با فردی آشنا می شود که در انجام حرکات پارکور مهارت زیادی دارد و به همین خاطر با او دوست شده و انجام حرکات پارکور را از او یاد می گیرد .

فاطمه اکبری اکنون پس از 1 الی 2 سال توانسته به یکی از پارکورهای حرفه ای تبدیل شود . او می گوید وقتی آدم وارد حرفه ی پارکور می شود ، در خیابان هنگام راه رفتن همه چیز را به چشم وجود یک مانع بر سر راه خواهد دید و همین امر باعث می شود تا فردای آن روز یک محیط به محیط های قبلی برای انجام حرکات پارکوری اضافه شود .

وی معتقد است انجام حرکات پارکوری یک نوع ورزش نیست بلکه هنر است و اینکه بتوانی در ذهنت اشاء دورو ورت را مانع فرض کنی و از روی آنها عبور کنی ، هنر می خواهد و هر کسی نمی تواند وارد این حرفه شود . باید آدم جسور باشد و نترسد و قدرت خلاقیت در انجام حرکات پارکوری را هم داشته باشد .

فاطمه عاشق هیجان است و هرجا که هیجان انگیز باشد او حضور خواهد داشت . به همین خاطر از دیگر ورزش هایی که او به آن روی آورده ، سقوط آزاد می باشد . او اصلا از ارتفاع نمی هراسد و بیشتری ارتفاعی که تا کنون از آن پریده 4 هزار متر می باشد .

ورزش سقوط آزاد را فاطمه اکبری در دبی آموزش دیده زیرا به نظر او اساتید ورزش سقوط آزاد در ایران با متدهای بسیار قدیمی آموزش می دهند و به همین خاطر به دبی رفته تا به طور پیشرفته تری ورزش سقوط آزاد را بیاموزد .

وی برای ما از یکی از خاطرات سقوط آزادش گفت که : یک بار هنگامی که از بالا به پایین پریدم ، نزدیک به 300 متری سطح زمین بودم که ناگهان در اطرافم اشیاء سیاه رنگی را دیدم . در ابتدا فکر کردم که انسان هایی با لباس های ویژه ی پرواز هستند اما کمی بیشتر که دقت کردم متوجه شدم ، در بین 3 عقاب بزرگ گیر کردم . در این هنگام کاری نکردم جز جیغ زدن زیرا اگر عقاب ها چترم را سوراخ می کردند ، دیگر با توجه به اینکه فاصله ام تا زمین فقط 300 متر بیشتر نبود امکان باز کردن چتر دوم وجود نداشت و من سقوط می کردم .

اما خوشبختانه فاطمه از این حادثه هم جان سالم بدر برد . او می گوید هنگامی که فقط ورزش ژیمناستیک را انجام می داد ، دو بار پایش آسیب دیده و او را عمل کرده اند اما خوشبختانه از وقتی که حرفه ی پارکور را شروع کرده ، هیچ آسیبی به بدنش نرسیده .

در زیر تعدادی از تصاویر فاطمه اکبری در حال انجام حرکات پارکوری و سقوط آزادش را می توانید مشاهده کنید .

حرکات نمایشی فاطمه اکبری

بیوگرافی فاطمه اکبری

پشتک زدن فاطمه اکبری

ملغ زدن فاطمه اکبری

بارو زدن فاطمه اکبری

حرکت پرچمی فاطمه اکبری

افقی ایستادن فاطمه اکبری

سقوط آزاد فاطمه اکبری

پرواز فاطمه اکبری

پریدن از روی ماشین فاطمه اکبری

دختر پارکور کار ایرانی فاطمه اکبری


وبگردی
Copyright 2007 - 2017