تماس با مدیر
جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷


عکسهای آتیلا پسیانی و همسرش فاطمه نقوی

عکسهای آتیلا پسیانی و همسرش فاطمه نقوی

در این مطلب بیوگرافی و عکسهای آتیلا پسیانی که هم اکنون در سریال خداحافظ بچه بازی می کند و همسرش خانم نقوی را مشاهده می کنید.

فاطمه نقوی و ستاره پسیانی در نمایش ملانصرالدین

بیوگرافی آتیلا پسیانی
آتیلا پسیانی متولد سال ۱۳۳۶ در تهران است , لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دارد , وی فرزند «جمیله شیخی» و همسر «فاطمه نقوی» بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر است. دو فرزند دارد , یک پسر و یک دختر , دخترش ستاره نیز بازیگر است , بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۷ و همچنین بازی در سینما را از سال ۱۳۶۲ با «مرگ سفید» کاری از «حسن زندباف» تجربه کرد.
—-

بیوگرافی فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی

فاطمه نقوی متولد سال ۱۳۳۳ در تهران است , لیسانس روان شناسی کودک از مدرسه عالی شمیران دارد ,وی بازیگر سینما و تئاتر است , بازی در تئاتر را از سال ۱۳۵۶ و حضور جلوی دوربین را از سال ۱۳۵۷ با فیلم کوتاه «سکوت و سلام»، همکاری «شاهرخ غیاثی» تجربه کرد و همینطور بازی در سینما را از سال ۱۳۶۰ با «عفریت»، همکاری «فرشید فلک نازی» شروع کرد. از فعالیتهای هنری اش عبارتند از : فیلم های دایره , نسل سوخته , دو فیلم با یک بلیت , گنج , گال و ….

—–.

بیوگرافی ستاره پسیانی دختر آتیلا پسیانی

ستاره پسیانی متولد سال ۱۳۶۱ در تهران است , او بیش از ۱۵ سال است که بازیگر است و بیشتر کار تئاتر می کند و در سینما و تلویزیون فعالیت کمی دارد , وی در سال ۱۳۸۸ موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر شد , از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از فیلم‌های روایت‌های ناتمام، موج سوم، زن سوم , ورود آقایان ممنوع و سریال بچه‌های من و کلاه قرمزی ۸۸ و نمایش های متولد ۶۱ , تریو , خانه, مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش, تجربه های اخیر و …..

—-

آتیلا پسیانی لیسانسه بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنرهای زیبا است و بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۷ و بازی در فیلم را از سال ۱۳۶۲ با “مرگ سفید” کاری از حسین زندباف تجربه کرد.

پسیانی موسس گروه تئاتر “بازی” و همچنین کارگاه نمایش در مجموعه تئاتر شهر است. گروه تئاتر “بازی” هم اکنون متشکل از فاطمه نقوی، خسرو پسیانی و ستاره پسیانی است که خانواده وی می باشند.

از نمایش هایی که وی کارگردانی آن ها را برعهده داشته است؛ می توان از “کشتی شیطان”، “هرامسا” ، “ارکستر زنان آشوتیس”، “مجلس تقلید هفت خوان”، “آئورا”، “بودن یا نبودن”، “فاطمه عنبر”، “آبی که گاو می خورد، شیر می شود”، ” اینم از این”، “آبی که مار می خورد زهر می شود”، “برف سبز”، “تبار خون”، “رستخیز”، “درد دل با سگ”، “قهوه قجری”، “گنگ خواب دیده”، “بازی در گالری”، “بحرالغرایب”، “کالیگولا شاعر خشونت”، “نجوای خاک”، “متابولیک” و نمایشنامه خوانی های “غلیظ مثل عسل” و “کلاغ و دوچرخه” نام برد.

پسیانی بازی در فیلم های “نقطه بی بازگشت”، ‌”پاداش”، “دوزخ‌، برزخ، بهشت”، “سفر مرگ”، “صداها”،‌ “فرزند صبح”، “موش”،‌”یک وجب از آسمان”،‌ “سایه”،‌ “آتش بس”، “چه کسی امیر را کشت”،‌ “شبانه”،‌ “عروسک فرنگی”، “کارگردان مشغول کارند”، “اسپاگتی در هشت دقیقه”، “جایی برای زندگی”، “گاوخونی”، “سفر به فردا”، “شام‌آخر”، ‌”نیمه پنهان”، “آب و آتش”، “آواز قو”، “ابر و خورشید”، “نسل سوخته”، “دوزن”، “هیوا”،‌ “قاعده بازی”،‌ “هفت سنگ”،‌ “عقرب”، “دیپلمات”، “شیخ مفید”،‌ “با کمال خونسردی”،‌ “روز شیطان”، “خاکسترسبز”، “مسافران”، “دو فیلم با یک بلیط”، “راز خنجر”، “پرواز پنجم ژوئن”، “کشتی آنجلیکا”، “طلسم”، “مرگ سفید” تجربه کرده است.

وی در مقام دستیار کارگردان و برنامه‌ریز در فیلم “بهترین‌بابای دنیا” حضور داشت و دستیار کارگردان، بازیگردان و انتخاب بازیگر فیلم “بوی پیراهن یوسف” نیز بود.

وی دستیار کارگردان فیلم “دو فیلم با یک بلیط” بازیگردان و انتخاب بازیگر “سفر به فردا”، بازیگردان “هیوا”، انتخاب بازیگر “مزرعه پدری”، “‌آژانس شیشه ای” و دستیار صحنه و لباس فیلم “دیپلمات” بود.

از جوایزی که پسیانی برای بازی در فیلم دریافت کرده است،‌ می‌توان به دریافت جایزه نقش مکمل مرد برای فیلم “شام آخر”، نقش مکمل مرد برای فیلم “آب و آتش”، نقش مکمل مرد فیلم “نسل سوخته” و نقش مکمل مرد فیلم “دوزن” اشاره کرد.

پسیانی همچنین سابقه بازی در مجموعه های تلویزیونی “شش نفر زیر باران”،‌ “زیرهشت”، “چاردیواری”، “رستگاران”، “راه بی‌پایان”، “زیرتیغ”،‌ “آخرین گناه”، “اولین شب آرامش”، “گمگشته”، “خانواده رضایت”، “آپارتمان”، “محله بروبیا”، “محله بهداشت” را دارد.


وبگردی
Copyright 2007 - 2017