تماس با مدیر
جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷


علی پروین کنار همسرش آناهیتا درگاهی کارشناس ارشد نقاشی+عکس

علی پروین کنار همسرش آناهیتا درگاهی کارشناس ارشد نقاشی+عکس

علی پروین

 

آناهیتا درگاهی همسر محمد پروين، پسر علی پروین تازه‌ترين آثار هنرى اش را با عنوان «مرز پرگهر» عصر جمعه شانزدهم آبان ماه در گالری شکوه به نمايش مى گذارد كه علاوه بر يك تابلو از علی پروین ، ١٦ نقاشى با نگاه اجتماعى و نيز زيبايى شناسى اشيا پيرامونى در آن محوريت دارد.

آناهیتا درگاهی کارشناس ارشد نقاشی از دانشگاه هنر تهران است. او تاکنون دو نمایشگاه انفرادی در کاخ نیاوران وگالری سیحون برپا کرده است. «مرز پرگهر» سومین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود. همچنین درگاهی در سه نمایشگاه گروهی در موزه هنرهای زیبا کاخ سعد آباد ، گالری کمال الملک و جم آرت گالری دوبی شرکت داشته است.

آثار او در این نمایشگاه را می توان به چهار دسته تقسیم کرد: زنانی که نماد قدرت اند و نقاش آنها را همراه با بناها و المان های قدیمی ایرانی به تصویر کشیده است که اغلب فضایی سورئال دارند.

طبیعت بی جان که شامل نقاشی هایی از ظروف نقره قلمکاری شده اصفهان که طرح های گل و مرغ دارند. دو نقاشی مدرن که تصویری از مجسمه ای بی روح را نشان می دهد که به دنیای مدیا اشاره دارد و چند نقاشی از شخصیت های مهم ایرانی که از جمله آن می توان به اثر آبسترکتی اشاره داشت که علی پروین را در حال بازی فوتبال به تصویر کشیده است که این اثر مربوط به بازی تاریخی ایران و استرالیا است که در سال ۱۹۷۸ میلادی در مقدماتی جام جهانی به مصاف هم رفته بودند.

درگاهی در آثارش بیشتر از رنگ های اکر، سیاه و سفید و آبی و طلایی بهره گرفته است و برای بزرگ نمایی و برجسته جلوه دادن قسمتی از نقاشی هایش از رنگ قرمز و قهوه ای استفاده کرده است.

بعضی از آثار در این نمایشگاه نیز با سیاه مشق هایی از اشعار مولانا و حافظ مزین شده اند. آثار او با تكنيك هاى رنگ روغن و میکس اکریلیک بر روی بوم هایی با ابعاد ۱۴۵×۱۴۵ و ۱۰۰×۲۰۰ خلق شده اند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017