تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۸


طرز تهیه کباب دیگی (کباب تابه ای)

طرز تهیه کباب دیگی (کباب تابه ای)

طرز تهیه کباب دیگی, طرز تهیه کباب تابه ای
یكی از مشكلات برخی از آپارتمانها تهیه و طبخ كباب است . وقتی كه معمولاً كباب روی ذغال طبخ میشود خیلی خوشمزه تر است ولی در صورت عدم دسترسی به آن بهترین راه ،تهیه كباب دیگی ( كباب تابه ای ) است كه خیلی هم پر طرفدار است.

مواد لازم :

 گوشت گوسفندی یا گوساله جوان كم چرب یا بدون چربی برای هر كباب 100 گرم
 نمك  به مقدار كافی
 پیاز رنده شده درشت  1 عدد
 گوجه فرنگی  به تعداد لازم

طرز تهیه :
اگر گوشت گوساله استفاده میكنید بهتر است از گوشتی كه مدت كوتاهی ( حداقل دو روز )فریزری شده استفاده كنید . در این كبابی كه در تصویر گذاشته ام مطلقاً چربی وجود ندارد ولی كسانی كه دوست دارند كباب نرم باشد و عادت به خوردن غذای چرب دارند میتوانند كمی چربی گوشت را هم اضافه كنند ولی اگر چربی كمتر باشد از نظر سلامتی بهتر است چون جز چربیهای اشباع نشده است

پیاز رنده شده را فشار دهید و آب آن را در ظرفی بریزید . گوشت را دو یا سه بار چرخ كنید و با نمك و پیاز خوب ورز دهید و با دست فرم دهید و در ماهیتابه رژیمی ویا دیگ ( فابلمه ) بچینید ودرب آن را ببندید و روی حرارت ملایم بگذارید حرارت را زیاد نكنید تا گوشت كاملاً بپزد معمولاً گوشت وقتی كه میپزد جمع شده و بهتر است كه كبابها كمی نازك باشد وقتی كباب در حال پخته شدن است آب پیاز را به آن اضافه كنید اگر كباب بدون چربی است به آن دو الی سه قاشق روغن زیتون بیفزایید. در فاصله پخت، كباب را برگردانید و دوباره درب آن را محكم ببندید وقتی كمی آب برای كباب مانده بود ( چون گوشت زمان پخته شدن آب میاندازد ) گوجه فرنگی ها را با كارد از قسمت زیر به عمق یك سانتی متر با كارد به شكل علامت بعلاوه ببرید و در لابلای كبابها قرار داده و دوباره درب آنرا ببندید وقتی كبابها و گوجه فرنگی كاملاً پخته شدند در دیس بكشیدوكبابها را روی برنج قرار دهید تا تزیین زیبایی به همراه گوجه فرنگی روی آن باشد و بعد سرمیز سرو و نوش جان كنید.

 

طرز تهیه کباب دیگی, طرز تهیه کباب تابه ای

امتیاز دهید





وبگردی
Copyright 2007 - 2019