تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۷ آبان , ۱۳۹۸


صحنه مربوط به ازدواج حضرت موسی با صفورا

صحنه مربوط به ازدواج حضرت موسی با صفورا

حضرت موسی

کریستین بیل»، بازیگر ۳۷ ساله هالیوود که بیش از همه برای بازی در سه گانه «بتمن» شهرت دارد، اخیرا بازی در فیلم «مهاجرین: خدایان و پادشاهان» را به پایان رسانده است.

 تصاویر جدید از فیلم حضرت موسی

تصاویر جدید از فیلم حضرت موسی

جوئل ادگارتون و کریستین بیل به ترتیب در نقش فرعون و حضرت موسی

او در این فیلم که هم‌اکنون مراحل پس از تولید خود را پشت سر می‌گذارد، نقش حضرت موسی (ع) را بازی کرده است.

«مهاجرین» به کارگردانی «ریدلی اسکات» روایتی جدید از داستان زندگی حضرت موسی و مبارزات او با فرعون (با بازی جوئل ادگارتون) است. این فیلم محصول کمپانی هالیوودی «فوکس قرن بیستم» بوده و قرار است ۱۲ دسامبر به نمایش درآید.

 تصاویر جدید از فیلم حضرت موسی

جوئل ادگارتون در نقش فرعون

«کریستین بیل» در اولین مصاحبه خود پس از اتمام فیلمبرداری فیلم «مهاجرین» در مصاحبه با نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر گفت: موسی شخصیتی سرسخت، پر از جنب و جوش و چالاک دارد.

بیل افزود: شخصیت او به قدری برای من بزرگ است که فکر ‌می‌کنم درباره او اصلا نظری ندارم مگر اینکه بگویم شخصیت او تا چه اندازه پیچیده بوده است.

وی متذکر شد: شناخت من در این باره به تعلیمات دینی که یکشنبه‌ها می‌دیدم محدود می‌شود.

این بازیگر آمریکا در ادامه مدعی شد: این نبود که یک‌دفعه نقش حضرت موسی را بپذیرم و آن را بازی کنم، برای بازی در این نقش، کتاب‌های زیادی خواندم که از جمله آنها می‌توان به توارت، کتاب «موسی: یک زندگی» نوشته «جاناتان کیرش» و قرآن اشاره کرد.

بنا بر این گزارش، اگرچه تا اکران فیلم «مهاجرین»، قریب به ۲ ماه و نیم دیگر باقی است ولی به نظر می‌رسد موج انتقاد‌ها برای این فیلم در راه باشد، از مسئله همیشگی «تحریف تاریخ در فیلم‌های‌ هالیوودی» که بگذریم، روزنامه «واشنگتن تایمز» چند روز پیش، ضمن اشاره به فیلم «مهاجرین»، «نوح» و چند فیلم دیگر، هالیوود را به استفاده ابزاری از انجیل متهم کرده بود.

ولی آنچه مستقیما این فیلم را نشانه رفته، گرایشات نژادپرستانه عوامل فیلم در انتخاب بازیگر است.

 تصاویر جدید از فیلم حضرت موسی

صحنه مربوط به ازدواج حضرت موسی با صفورا دختر حضرت شعیب

منتقدان سینمایی با اشاره به بازی «جوئل ادگارتون» در نقش فرعون و دیگر بازیگران سفید‌پوست در نقش افراد مصر باستان، متذکر شده‌اند که چنین انتخاب‌هایی سؤال برانگیز است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019