تماس با مدیر
جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹


صبحانه ای که وزن شما را کاهش می دهد

صبحانه ای که وزن شما را کاهش می دهد

متخصصان تغذیه در دانشگاه بین‌المللی سوری در انگلیس با انجام مطالعه جدیدی ادعا كرده‌اند كه خوردن تخم‌مرغ در وعده غذایی صبحانه برای كاهش وزن بسیار موثر است.

‌چندین دهه پزشكان و متخصصان تغذیه نگران آن بودند كه مصرف تخم مرغ موجب بالا رفتن فشار خون و كلسترول خون می‌شود. اما این بار كارشناسان علوم تغذیه‌ای در دانشگاه سوری دریافته‌اند كه خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه می‌تواند در كاهش مقدار كالری‌های مصرفی در وعده‌های غذایی نهار و شام موثر و مفید باشد. تخم مرغ بیش از هر غذای دیگری در وعده صبحانه می‌تواند شما را به مدت طولانی‌تری سیر نگه دارد و همچنین برای افرادی كه اصرار دارند به عنوان تنقلات بعدازظهر از كیك و شكلات و بیسكوئیت استفاده كنند، بسیار مفیدتر است.

به گزارش روزنامه هرالد تریبون، پروفسور گریفین كه سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته متذكر شد: این مطالعه بار دیگر تایید می‌كند كه خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه برای افرادی كه به این ماده غذایی آلرژی ندارند می‌تواند آنها را مدت طولانی‌تری سیر نگه دارد و در نتیجه با كاهش تمایل به هله هوله خوری در كاهش وزن و جلوگیری از اضافه وزن موثر خواهد بود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019