تماس با مدیر
سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹


شوینده حشره کش چیست؟

شوینده حشره کش چیست؟

شوینده حشره کش یکی از قدیمی ترین حشره کش هایی است که از قدیم باغبان ها استفاده می کردند و از ترکیب آب جوش و شوینده یک شوینده حشره کش می ساختند. با گذشت زمان این شوینده ها با مواد شیمیایی قوی تر جایگزین شدند. امروزه تمایل به مواد ارگانیک شدت گرفته و شوینده حشره کش بازگشته است. می توانید این شوینده ها را در هر گلخانه ای ببینید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید هزینه سمپاشی را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال سمپاش در تهران باشید می‌توانید درخواست سمپاشی ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

عملکرد شوینده ها چگونه است؟

شوینده های حشره کش با چند مکانیزم عمل می کنند. خود شوینده ها با از بین بردن سلول و بدنه آفت ها آنها را نابود می کند. یا اینکه حشره را خفه می کند. جرب خرمن، گوش خیزک، کک، زره پوش و ریشک بال در برابر این شوینده ها آسیب پذیر هستند. اما بر حشرات جونده مانند کرم پیله ساز و سوسک تاثیر ندارند.

گرچه شوینده ها برای باغبان و حیوانات تاثیر مسمومیت زا نیستند، اما در صورت وجود روغن می توانند مضر باشند، بنابراین ابتدا باید آن را روی بخشی از گیاه امتحان کرده و ۲۴ ساعت صبر کنید، تا مطمئن شوید تاثیر منفی ندارد و برگ ها چروک یا قهوه ای نشوند. اگر نشانه منفی دیدید دیگر از محصول استفاده نکنید. گیاهان آسیب پذیر در برابر شوینده ها عبارتند از لوبیا، خیار، سرخس، گاردنیا و نخود.

 

نحوه استفاده از شوینده حشره کش چطور است؟

شوینده های حشره کش می توانند در خانه تهیه شوند. اما ابتدا باید فرق میان شوینده مایع ظرفشویی یا شوینده ضدعفونی کننده را بشناسید. چون ترکیبات مایع ظرفشویی متفاوت است.

برای شروع باید از ملایم ترین محلول شروع کنید و ۴ قاشق غذاخوری شوینده به ازای هر گالن آب را مخلوط کنید. این محلول را در زیر و بالای برگ ها اسپری کنید. درباره افزودن روغن هم بحث وجود دارد. هرچند که می تواند تاثیر محلول را افزایش دهد، می توانید به ازای ۱ قاشق غذاخوری شوینده یک فنجان روغن آشپزی استفاده کنید. در اسپری آفت کش ۱ تا ۲٫۵ قاشق چایخوری از این محلول را با ۱ فنجان آب مخلوط کنید.

می توانید برای کنترل قارچ و حشرات افزودنی به آن اضافه کنید. بسته به نیاز خود باسیلوس تورنجینسیس، حشره کش ی پیرترین اضافه کنید.

اگر می خواهید اسپری بازاری خریداری کنید، می توانید اسپری های آفت کش ها را خریداری کنید. در این باره هم باید ابتدا اسپری را چند بار تکان دهید.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019