تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰


شهری که همه ساکنین به اجبار ماسک می زنند+عکس

شهری که همه ساکنین به اجبار ماسک می زنند+عکس

تمامی اهالی جزیره ی میاکجیما مجبورند همیشه یک ماسک ضد گاز همراه خود داشته باشند تا در صورت لزوم از آن استفاده کنند. اما چرا؟

شهر عجیب

جزیره ی میاکجیما یکی از جزایر آتشفشانی ایزو است که در جنوب شرقی کشور ژاپن قرار دارد. ساکنین جزیره ی میاکجیما زندگی بسیار خطرناکی دارند. آتشفشان های این جزیره در طول یک قرن گذشته، شش بار فوران کرده اند اما مواد مذاب تنها خطری نیست که جان اهالی این جزیره را تهدید می کند. کوه های آتشفشانی جزیره ی میاکجیما همیشه، حتی زمانی که در حال فوران نیستند، مقادیر زیادی گاز سمی سولفور دی اکسید منتشر می کنند.

در سال ۲۰۰۰، فوران شدید کوه اویاما باعث شد که همه ی مردم جزیره را تخلیه کنند. این فوران با ۱۷۰۰۰ زلزله همراه بود! میزان گازهای سمی منتشر شده فوران کوه اویاما به حدی بود که برای چهار سال و نیم، ورود به جزیره ممنوع اعلام شده بود.

بالاخره در سال ۲۰۰۵ به مردم اجازه داده شد که به محل زندگی شان بازگردند. حدود ۲۸۰۰ نفر از ۳۶۰۰ ساکن اصلی جزیره تصمیم گرفتند که به شهرشان بازگردند. با این حال هنوز هم یک سوم جزیره غیر قابل سکونت است.

سال هاست که هر گونه پرواز به جزیره ی میاکجیما از طرف حکومت ژاپن ممنوع شده است. در سال ۲۰۰۵، حمل ماسک ضد گاز برای تمامی شهروندان جزیره اجباری شد. در سراسر جزیره آژیرهای خطر کارگذاشته شده اند که هنگام خطرناک شدن میزان گازهای سمی به صدا درمی آیند. پزشکان حکومت ژاپن هم همیشه ساکنین را معاینه پزشکی می کنند.

اما با وجود خطرهای بسیار، جزیره ی میاکجیما، جاذبه ی توریستی بزرگی به حساب می آید. دیدن خانه های متروکه، ماشین های خاک گرفته، ساختمان های نیمه ذوب شده و مواجه شدن با صحنه هایی مثل عکس زیر، برای هر کسی جذاب و جالب است./۱نفر

وبگردی
Copyright 2007 - 2019