تماس با مدیر
پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹


شایعه پیامکی که از وقوع زلزله خبر می‌دهد!

شایعه پیامکی که از وقوع زلزله خبر می‌دهد!

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور هم گفت: براثر زمین لرزه دیروز به بخشی از آجرهای سرتاج ایوان ورودی رباط شاه عباسی و ایوان جنوبی و بالای محراب مسجد جامع این شهر خسارت وارد شد.

اعتمادی افزود: ریزش آیینه کاری داخل بنای فضل ابن شاذان و ایجاد ترک در آجرهای ستون یادبود خیام از دیگر خسارت زمین لرزه در این شهرستان است. تعدادی از ساکنان نیشابور در تماس تلفنی با مرکز آتش نشانی این شهر از خروج گاز و بخار از ارتفاعات مشرف به این شهر خبر دادند.

مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور گفت: با اطلاع مردمی تیمی از کار شناسان برای بررسی این موضوع به این ارتفاعات که در ۱۲ کیلومتری شمال نیشابور واقع است اعزام شدند.

محمود برئی افزود: در بررسی محل مشخص شد باتوجه به نزدیکی این محل به کانون زلزله (باغرود نیشابور) شکاف های متعددی درحوالی غار ابراهیم ادهم در این ارتفاعات ایجاد شده است که طول آن ها بین ۱۰ تا ۶۰ متر و عمق آن ها بین یک تا ۱۰ سانتی متر است اما هیچ گونه علائمی مبنی بر خروج گاز و یا بخار از این شکاف ها مشاهده نشد.

مدیرکل ستاد بحران استانداری خراسان رضوی نیز گفت: پیامکی که از وقوع زمین لرزه ای بزرگ در نیشابور خبر می دهد، شایعه است. از صبح دیروز شهروندان نیشابوری پیامکی را دریافت می کنند که از وقوع زمین لرزه بزرگی در ساعات آینده در این شهر حکایت دارد.

شایانفر با رد صحت این پیامک گفت: این موضوع در دست بررسی است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019