تماس با مدیر
سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷


شاعر نوحه‌های صادق آهنگران به اغما رفت

شاعر نوحه‌های صادق آهنگران به اغما رفت

شاعر نوحه‌های صادق آهنگران به اغما رفت

سیف الله معلمی فرزند حبیب‌الله معلمی که به عنوان شاعر نوحه‌های صادق آهنگران در ایام دفاع مقدس شناخته می‌شود، با اشاره به وضعیت پدرش که مدتی است در بیمارستان نفت شهر اهواز بستری است، گفت: «پدرم در حال حاضر وضعیت مناسبی ندارد و متأسفانه از امروز به اغما رفته است.»

وی ادامه داد: «پیش از این نیز ایشان تنها با دستگاه‌ قادر به نفس کشیدن بودند، اما در همان وضعیت چشمان خود را باز و یا گاه با ما صحبت می‌کردند، اما متأسفانه از دیروز حال ایشان رو به وخامت گذاشت و از امروز در اغما به سر می‌برند. پزشکان نیز تمام تلاش خود را کرده‌اند، اما اظهار داشتند که دیگر از دست آن‌ها کاری برنمی‌آید.»

حبیب الله معلمی در پانزدهم بهمن 1305 در رامهرمز به دنیا آمد، دوران طفولیت خود را در مکتب‌خانه پدرش که معلم قرآن بود گذرانید. وی شاعری را از دوره نوجوانی و با حضور در تعزیه‌ها شروع کرد. سروده‌های ابتدایی وی رنگ و بوی اشعار آیینی دارد که بسیاری از آن‌ها هنوز هم منتشر نشده‌اند.

وی در سال 1340 از رامهرمز به اهواز مهاجرت کرد و با آغاز جنگ تحمیلی در کنار حضور در اهواز به عنوان یکی از مهمترین شهرهای جنگی ایران در فرصت‌های بسیاری همراه با رزمندگان در سنگرهای دفاع هم حضور داشت و همزمان به سرودن اشعار نیز می‌پرداخت.

از معلمی نوحه‌های به یادماندی قرائت شده است که از این جمله می‌توان به «شور حسین(ع) است چه‌ها می‌کند»، «این لشکر حق عازم کرببلاست امشب»، «سوی دیار عاشقان رو به خدا می‌رویم»، «بهر آزادی قدس از کربلا باید گذشت» و «ای لشکر حسینی تا کربلا رسیدن یک یا حسین دیگر» اشاره کرد. عمده اشعار وی توسط صادق آهنگران، مداح نام‌آشنای جبهه‌ها، اجرا شده است. وی از هفته گذشته تاکنون به دلیل کهولت سن و بیماری در بیمارستان نفت شهر اهواز بستری شده است و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017