تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹


سید محمد خاتمی به دیدار آقای اشمیت رفت +عکس

سید محمد خاتمی به دیدار آقای اشمیت رفت +عکس

سیدمحمد خاتمی دیشب به همراه احمد مسجدجامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات در خانه هنرمندان ایران حضور یافت و ضمن دیدار از سالن استاد سمندریان و تماشاخانه مهر با استقبال تماشاگران و دست‌اندرکاران نمایش “آقای اشمیت کیه؟” به تماشای این اثر نشست و پس از اجرا با هنرمندان این نمایش به گفت‌وگو پرداخت.

سید محمد خاتمی به دیدار آقای اشمیت رفت +عکس
داود رشیدی کارگردان نمایش «آقای اشمیت کیه؟» اجرای شب گذشته خود را به سید محمد خاتمی تقدیم کرد که این کار با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد.

پس از اجرای نمایش سیدمحمد خاتمی با کارگردان و عوامل این نمایش گفت‌وگو کرد و به آنان برای اجرای خوب و موفق نمایش «آقای اشمیت کیه؟» تبریک گفت. 

سید محمد خاتمی این نمایشنامه را از آثار قابل توجه درام‌نویس معاصر «سباستین تیری» معرفی کرد که درصدد تبیین وضعیت انسان درعصرمدرن است و سعی دارد به بازنمایی مسأله‌ی هویت و” سوژه بودن انسان” درعصر پست مدرن بپردازد، موضوعی که همواره در طول تاریخ مطالعات اجتماعی و فلسفی مورد توجه قرار گرفته است.

سید محمد خاتمی به دیدار آقای اشمیت رفت +عکس

 
رییس بنیاد گفت‌و‌گوی تمدن‌ها خطاب به هنرمند برجسته تئاتر و سینما داود رشیدی گفت: باخبر شدم قرار است اجرای این نمایش روز شنبه 26 شهریورماه به نفع موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک باشد و تمامی عواید حاصل از فروش بلیت آن به محک اهدا و برای ارائه خدمات حمایتی و درمانی به کودکان مبتلا به سرطان صرف شود‌، این اقدام خداپسندانه شما با اهمیت و برای همگان درس است‌.

خاتمی با تجلیل از اقدام سمبلیک این هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما، وجود داود رشیدی را “منشا خیر” دانست.

خاتمی درحاشیه حضورش در تماشاخانه ایرانشهر‌، تلاش‌های هنرمندان عرصه‌های مختلف را قابل تقدیر دانست و با اشاره به جایگاه خانه هنرمندان در میان اصحاب هنر، انتصاب مجید سرسنگی را در سمت مدیرعامل خانه هنرمندان به وی تبریک گفت و برای او و همکارانش آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار مجید سرسنگی گزارشی از برنامه‌های آتی خانه هنرمندان ارائه داد.

خاتمی هنگام ترک تماشاخانه ایرانشهر با ابراز احساسات هنرمندان و تماشاگران علاقمند بدرقه شد.

نمایش «آقای اشمیت کیه؟» به کارگردانی داود رشیدی در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

این نمایش کمدی نوشته «سباستین تیری» است و با بازی سیامک صفری، بهنازجعفری، احمد ساعت‌چیان، سروش صحت و اشکان خلیل‌نژاد در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می​رود.

این نمایش از 26 تیرماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته و هرشب ساعت بیست و یک و پانزده دقیقه میزبان علاقه‌مندان خود است. نمايش «آقای اشميت كيه؟» در اجراهای آخر هفته خود با استقبال كم‌نظير تماشاگران همراه بود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019