تماس با مدیر
دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷


سکانس‌هایی ماندگار از ترسناک‌ترین فیلم سینما

سکانس‌هایی ماندگار از ترسناک‌ترین فیلم سینما

سکانس‌هایی ماندگار از ترسناک‌ترین فیلم تاریخ سینما + تصاویر متحرک
تلالو همچنین به عنوان ترسناك ترین فیلم تاریخ سینما نام برده میشود.دیدن این فیلم به تمام دوستداران فیلم های ترسناک توصیه میشود. دیدن این مطلب به افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.

؛درخشش یا تلألو ( The Shining)‏ تنها فیلم استنلی کوبریک در ژانر وحشت محسوب می‌شود. فیلم بر اساس داستانی به همین نام از استیون کینگ ساخته شد. فیلم در سال 1980 بر اساس فیلمنامه ای اقتباسی از کتاب استفن کینگ به مدت 144 دقیقه به اکران درآمد. تلألو با بودجه 19 میلیون دلاری به تهیه کنندگی کوبریک تولید شد.

برداشتهای مکرر کوبریک در حین این فیلم یکی از ضرب المثلهای صنعت فیلمسازی شده‌است. او ۱۲۷ مرتبه از شلی دووال برای یکی از سکانسهای فیلم فیلمبرداری کرد. عصبیت شلی دووال در فیلم به خوبی مشهود است.

اسکاتمن کروترز به نقش آشپز سیاه پوست هتل مجبور شد ۴۰ بار صحنه درگیری با تبر را بازی کند و نهایتا دچار فروپاشی عصبی شده و با گریه به کوبریک گفت: «آقای کوبریک آخه چی از جونم میخواین؟»

اما کوبریک سکانس خروج و فوران خون از درون آسانسور هتل اورلووک را تنها سه مرتبه تکرار کردو علت به سختی تکرار این صحنه بازمیگشت که هر بار آماده کردن آن ۹ ساعت طول میکشید! اما کوبریک پس از تماشای سکانس می‌گفت: «نه شبیه خون واقعی نشد». نکته جالب در مورد این صحنه این بود که اداره سانسور انگلستان از وفور این همه خون در یک سکانس به تنگ آمده و درجه فیلم را فقط برای بزرگسالان اعلام نموده بود اما گویا کوبریک با زیرکی آنها را قانع کرد که این مایعی لزج خون نبوده بلکه «فاضلاب» است. بازیگر نقش بچه فیلم تا ۱۲ سالگی نفهمید که در فیلمی ترسناک بازی کرده‌است. در صورتیکه در ۷ سالگی این نقش را بازی کرده بود. کوبریک حس مسئولیت شدیدی در این خصوص احساس می‌کرد و بدین لحاظ این امر را از کودک هنرمند پنهان نگاهداشت.

تلالو همچنین به عنوان ترسناك ترین فیلم تاریخ سینما نام برده می‌شود. دیدن این فیلم به تمام دوستداران فیلم های ترسناک توصیه میشود.

مرد نویسنده‌ای به همراه همسرو فرزندش در هتلی به عنوان سرایداراقامت می‌گزیند تا در طول فصل زمستان و در آرامش فضای هتل داستانش را به پایان برد اما دچار اختلالات روانی و عصبی شده و قصد نابودی همسر و فرزندش می‌کند..

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017