تماس با مدیر
چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹


سياستمدار زن پاکستاني ترور شد+ تصاوير

سياستمدار زن پاکستاني ترور شد+ تصاوير

افراد مسلح ناشناس شامگاه شنبه يک سياستمدار زن پاکستاني متعلق به حزب جنبش عدالت عمران خان (PTI) را در شهر بندري کراچي در جنوب پاکستان و در آستانه برگزاري انتخابات مجدد پارلماني در اين شهر ، به قتل رساندند.

 
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه، “زهرا حسين” 59 ساله و معاون رئيس شاخه زنان حزب جنبش عدالت عمران خان قهرمان معروف کريکت، در ايالت سند در جنوب پاکستان توسط سه مرد مسلح که سوار يک دستگاه موتورسيکلت بودند خارج از محل اقامتش در اين شهر از ناحيه سر هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.
 
 
يک رهبر محلي حزب جنبش عدالت عمران خان گفت: زهرا حسين هنگامي که منزل خود را به منظور انجام کاري ترک کرده بود مورد حمله قرار گرفت. وي ابتدا فکر کرد مهاجمان جيب بْر هستند و بنابر اين کيف پول خود را به آنها داد اما آنها وي را با گلوله هدف قرار دادند و کشتند.
 
 
درپي طرح اتهاماتي مبني بر تقلب در انتخابات پارلماني 11 مه، کميسيون انتخاباتي پاکستان دستور داد رأي گيري مجدد در روز يکشنبه در 43 حوزه اخذ رأي در شهر کراچي انجام شود.
حزب جنبش عدالت عمران خان و حزب دست راستي جماعت اسلامي پاکستان در اعتراض به تقلب در اين شهر، اعتراضات سراسري در پاکستان برگزار کرده اند.
 
 
پليس اعلام کرد اين سه فرد مسلح پس از حمله تروريستي که شنبه شب روي داد ، از صحنه گريختند.
يک مقام ارشد پليس گفت انگيزه اين قتل هنوز مشخص نشده و هنوز هيچ شخص يا گروهي مسئوليت اين حمله را برعهده نگرفته است.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019