تماس با مدیر
شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹


سلحشور لیست خوب‌های سینما را اعلام كرد!!

سلحشور لیست خوب‌های سینما را اعلام كرد!!

كارگردان سینمای ایران همچنان به انتقاد از بازیگران سینما مشغول است
در حالی كه این روزها بازیگران وقت اكران فیلم‌ها سعی می‌كنند به خاطر فروش فیلم‌ها هم كه شده بیشتر در سطح جامعه حضور پیدا كنند چند وقتی است یكی از كارگردانان سینما ترجیح داده یك تنه به آنچه فساد در سینماست بتازد و به انتقاد تند از جامعه بازیگران زن بپردازد. هر چند او در جدیدترین اظهار و گفت‌وگوی خود با یكی از سایت‌های خبری در عوض انتقادهایش لیست بازیگران خوب سینما را هم ارائه داده كه از انگشتان دو دست تجاوز نمی‌كنند اما همچنان حرف از سینمایی می‌زند كه به اعتقاد او هر چه زودتر باید جلوی او ایستاد.

فرج الله سلحشور، كارگردان سریال حضرت یوسف كه اوایل آبان ماه با بیان نظراتش نسبت به عموم بازیگران زن سینما خشم بسیاری را برانگیخت و از مهناز افشار و مریلا زارعی و هانیه توسلی و نگار جواهریان و… تا مسعود ده نمكی و داوود رشیدی و سید ضیا هاشمی را به واكنش صریح واداشت تا جایی كه انجمن بازیگران خانه سینما حرف از شكایت رسمی از او در دادگاه به میان بیاورد حالا می‌گوید هیچ گاه از عموم بازیگران زن سینما بابت حرف‌هایش عذرخواهی نكرده و تنها از زن‌ها و مردهای خوب و سالم‌ و دلسوزان سینما عذرخواهی کرده است. او در عین حال لیست بازیگران زن خوب سینما را هم به خبرآنلاین ارائه داده كه به جز دو نفر باقی بازیگران سریال حضرت یوسف هستند. بازیگران خوب لیست منتقد سینمای ایران را پروانه معصومی، كتایون ریاحی، الهام حمیدی، لیلا بلوکات، سرمدی، مرتضوی، ثمری و البته گلاب آدینه و رویا تیموریان تشكیل می‌دهند. هر چند او سعی كرده با عنوان «و خیلی‌های دیگر» این لیست را باز بگذارد تا بگوید بدنه اصلی سینما سالم است اما در عین حال گفته: من هزار بار در همه مصاحبه‌هایم گفته‌ام عضو خانواده سینما نیستم، زیرا این سینما اسلامی نیست.

او درباره 5 بازیگری كه بلافاصله بعد از اظهارات سلحشور نامه نوشتند و نسبت به آن سخنان انتقاد كردند نیز گفته:نظر پنج بازیگر را خواندم. ضرب‌المثل ایرانی هست که می‌گوید وقتی چوب را برمی‌داری گربه‌دزده حساب خودش را می‌کند. من چوبی را برداشته بودم که بعضی‌ها را ناراحت کرده بود و واکنش نشان دادند، طبیعی است… ولی یقین دارم صالحین و خوب‌ها و پاک‌های سینما نسبت به این حرف واکنش نشان نمی‌دهند. چرا که آن‌ها هم آرزو دارند سینما ساخته شود.

او همچنین معیارش برای خوب و بدهای سینما را نیز اینگونه مطرح كرده است كه:براساس ظاهر. از افراد می‌شنویم فلانی بازیگر خوبی است و وقتی هم سر کار آمد دیدیم جلف و سبک نیست، براین اساس انتخاب می‌شود. در سریال حضرت موسی در این مورد بیشتر دقت خواهیم کرد. با اینکه در مورد بازیگران «یوسف پیامبر» خیلی تحقیق نکردیم، اما بازیگرانی که نصیبمان شدند زن‌‌ها و مردهای خوبی بودند.قریب به اتفاق بازیگران زن ما در سریال «حضرت یوسف» مثل خانم معصومی، خانم ریاحی، خانم حمیدی، خانم بلوکات، خانم سرمدی، خانم مرتضوی، خانم ثمری و همه‌شان انصافا بازیگرانی بودند که از آنان راضی بودیم و خطایی یا بگو بخند با آقایان یا بگو بخند با خودشان جلوی آقایان از آن‌ها ندیدیم. او می‌گوید تصمیم ندارد در مقابل این شرایط سینما سكوت كند و منتظر شكایت‌ها هم می‌ماند. البته سلحشور در این گفت‌وگو فقط لیست خوب‌های بازیگران زن سینمای ایران را ارائه نداده بلكه از شهریار بحرانی، مجتبی راعی، جمال شورجه، حاتمی كیا و مجیدی نیز به عنوان كارگردانان خوب و اسلامی نام برده است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019