تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹


تدریس خصوصی، سریع‌ترین راه یادگیری برنامه‌نویسی

تدریس خصوصی، سریع‌ترین راه یادگیری برنامه‌نویسی

کامپیوتر رشته مدرن و از طرفی رشته آینده‌داری است. روند رو به رشد استفاده از کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ در زندگی روزمره مردم، زمینه ایجاد کار و اشتغال فارغ التحصیلان در این رشته را فراهم کرده است تا بتوانند در قالب شرکتهای تولیدکننده قطعات، شرکت‌های تولیدی و خدماتی، شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارها و هر شرکتی که نخواهد از این قافله عقب بماند و بروز باشد، استخدام شده و فعالیت داشته باشند. رشته کامپیوتر دارای دو گرایش سخت افزاری و نرم‌افزاری است. فارغ التحصیلان گرایش نرم افزار در صورتی که از برنامه‌نویسان حرفه ای و قوی باشند به دلیل نیاز شرکتهای مختلف به این گرایش می توانند به سرعت و با درآمد بالا به راحتی جذب بازار کار شوند. فارغ التحصیلان گرایش سخت افزار هم می‌توانند در قالب همکاری با شرکت‌های تولید کننده قطعات  و ارائه خدمات مرتبط با علوم کامپیوتر به راحتی جذب بازار کار شوند. اما همانطور که می‌دانید دانشگاه از شما برنامه‌نویس و متخصص سخت‌افزار نمی‌سازد بلکه این خود شما هستید که درصورت علاقه‌مند بودن به کامپیوتر و برنامه‌نویسی باید تلاش کنید تا در این حیطه به یک مهندس حرفه‌ای تبدیل شوید. البته برای اینکه با سرعت بالایی بتوانید در حیطه برنامه‌نویسی و کامپیوتر حرفه‌ای شوید به یک معلم خصوصی نیاز دارید. در ادامه شما را با مزایا و ویژگی‌های تدریس خصوصی کامپیوتر و برنامه‌نویسی آشنا خواهیم کرد.

 

تدریس خصوصی کامپیوتر در منزل چه مزایایی دارد؟

·        اعضای تشکیل‌دهنده کلاس تدریس خصوصی کامپیوتر پایین‌تر است

معمولا در کلاس‌های عمومی مدرسه یا دانشگاه تعداد نفرات حاضر در کلاس بین ۲۰ تا ۴۰ نفر می‌باشند، در حالیکه در یک کلاس  تدریس خصوصی کامپیوتر تعداد شاگردان یک نفر و یا در کلاس نیمه خصوصی بین ۲ تا ۴ نفر است که مجموعا تعداد شاگردان کم است که این مطلب موجب تمرکز بیشتر استاد و افزایش توانایی وی در هنگام تدریس می‌شود. از طرفی وقتی تعداد شاگردان در کلاس کم باشند استاد بهتر می‌تواند کلاس را اداره کرده و مطالب مفید خود را  ارائه دهد.

·        بحث و گفتگو برای حل مسئله در کلاس‌های تدریس خصوصی کامپیوتر

در کلاس‌های مدرسه و دانشگاه با توجه به تعداد زیاد شاگردان، پرسیدن سوالات و اشکالات مشکل است. زیرا از طرفی با توجه به تعداد شاگردان وقت کلاس ممکن است گرفته شود و از طرف دیگر سوال مربوط به اشکالات پایه‌ای و سال‌های گذشته باشد که معلم در این زمینه پاسخ کاملی را ندهد و شما را به مطالعه کتابهای سالهای قبل ارجاع دهد. در اینجا مزیت استفاده از کلاسهای  تدریس خصوصی کامپیوتر  و  سایر دروس مشخص می‌شود. چون شاگرد می‌تواند هرگونه سوال، حتی ساده و پیش پا افتاده را از معلم خصوصی خود بپرسد بدون اینکه نگرانی بابت پاسخگویی به آن داشته باشد. این مسئله خصوصا در دروسی که فرار هستند و پس از گذشت چند ماه ممکن است فراموش شوند نمود بیشتری پیدا می‌کند. مثلا  تدریس خصوصی کامپیوتر  با توجه به مطالب پایه‌ای که دارد نیاز به تکرار مبانی سالهای گذشته دارد که در کلاس گروهی امکان مطرح کردن آن و برطرف کردن اشکالات سالهای گذشته میسر نیست.

·        تدریس خصوصی کامپیوتر در شب امتحان

معمولا در ایام امتحانات  دانش‌آموزان و دانشجویان مطالعه بیشتری دارند، در نتیجه ممکن است اشکالاتی پیش بیاید که نیاز به داشتن معلم خصوصی باشد. زیرا در این زمان دسترسی به استاد اصلی امکان‌پذیر نیست، می‌توان با استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی کامپیوتر اشکالات خود را برطرف کرد تا از استرس شب امتحان رهایی پیدا کرد. البته پیشنهادی که به دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز می‌شود این است که از جمع‌کردن مطالب برای شب امتحان و از مطالعه یکباره آنها خودداری شود بلکه از کلاسهای تدریس خصوصی کامپیوتر در طول ترم استفاده شود که بازدهی بهتری خواهد داشت.

·        محیط مناسب یادگیری برای تدریس خصوصی کامپیوتر

از آنجا که کلاسهای تدریس خصوصی کامپیوتر در منزل برگزار می‌شود شاگردان احساس آرامش و در نتیجه تمرکز بیشتری خواهند داشت. از طرفی با توجه به صرفه‌جویی در وقت و عدم خروج از منزل ، دانش‌آموزان وقت بیشتری برای مطالعه دروس دارند. ضمن اینکه در کلاس‌های تدریس خصوصی کامپیوتر تعداد جلسات، روز کلاس و سایر جزئیات توسط شاگرد و والدین با هماهنگی استاد تعیین می‌شود که نتیجه بهتری برای آنها خواهد داشت. حتی می‌توان تعیین کرد که با توجه به سطح شاگرد، کلاس در چه سطحی برگزار شود و از تکرار مطالب ساده و بدیهی گذر کرد و این وقت را به حل تمرین و استفاده از کتاب‌های کمک درسی در سطوح بالاتر اختصاص داد.

 تدریس خصوصی برنامه نویسی

امروزه یکی از بهترین حوزه‌های فعالیت در بازار کار برای دانش‌آموختگان دانشگاهی، فعالیت در حوزه تولید نرم‌افزار و راه‌اندازی سایت‌های اینترنتی می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت خود را برای ورود به بازار کار تولید نرم‌افزار و صفحات اینترنتی آماده نمائید. شما می‌توانید برای این کارها برنامه‌ریزی‌های متفاتی داشته باشید. شروع مطالعه و یادگیری برنامه‌نویسی توسط خود شما و از منابع اینترنت و کتاب‌های آموزش و یا شرکت در کلاس‌های آموزش برنامه‌نویسی امکان‌پذیر است که هر کدام از این‌ها مزایا و معایبی از نظر مدت زمان یادگیری و کیفیت یادگیری برای شما دارد. انتخاب سوم استفاده از کلاس‌های تدریس خصوصی برنامه‌نویسی می‌باشد که مزایای ویژه خود را خواهد داشت.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یافتن بهترین و مجرب‌ترین اساتید جهت تدریس خصوصی کامپیوتر و برنامه‌نویسی از وب سایت www.sepahedanesh.com استفاده کنید. مجموعه سپاه دانش از سابقه کار طولانی‌مدتی در زمینه تدریس خصوصی ریاضیات، دروس عمومی، دروس تخصصی، کنکور، آیلتس، تافل، علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی برخوردار است. از این‌رو یکی از بهترین و بزرگترین مراکز تدریس خصوصی در زمینه‌های مختلف است که می‌تواند بهترین و مجرب‌ترین اساتید را در اختیار شما قرار دهد.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019