تماس با مدیر
چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹


سریع‌ترین بالگرد جهان رکورد زد +عکس

سریع‌ترین بالگرد جهان رکورد زد +عکس

سریع‌ترین بالگرد جهان

بالگرد هیبریدی Eurocopter X3‌ موفق به ثبت رکورد سرعت ۴۷۱ کیلومتر در ساعت شد و نام خود را بعنوان سریعترین بالگرد جهان ثبت کرد.

 

به گزارش ایسنا، بالگردهای Eurocopter X2 مانند Sikorsky X2 برای پرواز در سرعت بالا طراحی شدند و دو سال قبل مورد آزمایش قرار گرفتند.

 

بالگرد Eurocopter X3‌ بر پایه بالگرد Dauphin آمریکا طراحی شده است که در سال ۲۰۱۰ میلادی و همزمان با Sikorsky X2 تست پرواز انجام داده بود.

 

بالگرد X3‌ بیش از ۱۴۰ ساعت تست پرواز انجام داده و در تاریخ هفتم ژوئن (۱۷ خرداد) در ارتفاع ۱۰ هزار پایی موفق به ثبت رکورد جدید سرعت ۴۷۱ کیلومتر در ساعت شده است.

 

این بالگرد دارای سطح ارتعاش پایین بدون استفاده از سیستم ضد لرزش است؛ برخلاف X2 که دارای یک جفت روتر اصلی است، در X3 از طرح سنتی روتر اصلی به همراه دو ملخ کوچک هواپیما بر روی بال‌ها در اطراف بدنه استفاده شده است.

 

در سرعتهای بالا تیغه روتر به عقب کشیده می‌شود و طراحان برای حل این مشکل، تغییر عمده‌ای در وضعیت سر روتر اصلی بالگرد X3‌ برای افزایش سرعت بدون نیاز به برق اضافی اعمال کرده‌اند.

 

بر اساس اعلام محققان، با توسعه فناوری X3‌ طیف گسترده‌ای از مدل‌ها شامل بالگردهایی برای انجام عملیات شناسایی و نجات، ترابری دریایی، مرزبانی و مأموریت‌های نظامی در آینده طراحی شده و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

پرواز بالگرد Eurocopter X3‌ در کنار جنگنده L-39 Albatros

292218_341

وبگردی
Copyright 2007 - 2019