تماس با مدیر
سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹


سریالی که 12 سال روی آنتن تلویزیون بود

سریالی که 12 سال روی آنتن تلویزیون بود

پخش سریال «پرستاران» پس از 12 سال در شبکه یک سیما به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، دوازده سال پیش و در اوایل دهه 80، رسانه‌های جمعی به اندازه امروز گسترش نیافته بود و همان چند شبکه محدود تلویزیونی کشورمان نقش بسیاری در سرگرم کردن مردم داشتند.

در همان مقطع زمانی یکی از سریال‌هایی که توانست مخاطبان خوبی برای خود دست و پا کند، سریال «پرستاران» بود که سه‌شنبه شب‌ها از شبکه یک سیما پخش می‌شد. سریالی استرالیایی که حال و حوای بیمارستانی و پزشکی تم اصلی آن بود اما داستان‌های پرکششی داشت که بیننده را در کنار قسمت‌های زیاد دلزده نمی‌کرد.

پرستاران از سال 1998 تا 2009 در استرالیا تولید شده است
این سریال به طور هم‌زمان با نام اصلی «all saints» از شبکه هفت استرالیا نیز پخش می‌شد و هنوز هم پخش آن ادامه دارد.

سری اول این سریال در ایران به مدیریت امیرهوشنگ زند دوبله شد و در ادامه کار به ناهید شعشعانی سپرده شد.
تعداد قسمت‌های سریال پرستاران بالغ بر 500 قسمت است که تلویزیون استرالیا در حال حاضر سری جدید آن را پخش می‌کند اما صداوسیمای ما حدود 500 قسمت از آن را خریداری کرد و از این تعداد نیز تقریبا 493 قسمت آن به روی آنتن رفت.

این سریال فعلا رکورد طولانی‌ترین مجموعه‌ای که روی آنتن رفته را در ایران دارد و اگر تلویزیون تصمیمی برای ادامه پخش داشته باشد، پرستاران استرالیایی چند سال دیگری هم می‌توانند مهمان تلویزیون ایران باشند.
سریال توسط گروهی از نویسندگان و کارگردانان که تعداد آنها حدود 50 نفر است، ساخته شده و تهیه‌کنندگی و سرپرستی آن نیز بر عهده فردی به نام جان هولمز بود.
سریال پرستاران رکورددار طولانی ترین سریال پخش شده در تلویزیون ایران است

«پرستاران» خلاف تصور عامه مردم در جایی فیلم‌برداری شده که اصلا بیمارستان نیست و فقط سکانس‌‌های مربوط به جراحی در 2 بیمارستان کنکورد و هورنس – که مهم‌ترین بیمارستان‌های سیدنی هستند – گرفته ‌شده است.
این سریال از تلویزیون کشورهای مختلفی نظیر استرالیا، ایرلند، بلژیک، هند، انگلستان، مجارستان و … پخش شده است.

به گزارش فارس، سری‌های نخست این سریال که به طور مرتب و هفتگی از تلویزیون پخش می‌شدند، مخاطبان بسیاری داشتند اما پس از مدتی زمان پخش سریال تغییر پیدا کرد و در ادامه نیز این زمان پخش نامنظم شد. در نهایت نیز در سکوت و بدون اینکه داستان به پایان آن اشاره‌ای داشته باشد، به پایان رسید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019