تماس با مدیر
جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷


ستاره جوان هالیوود: «جنیفر لارنس» + عکس

ستاره جوان هالیوود: «جنیفر لارنس» + عکس

شاید خیلی ها فکر کنند که راه صد ساله را یک شبه طی کرده است. با این که بخت هم با او یار بوده که نقطه عطف کارنامه هنری اش با توجه به سن اش خیلی زود رقم بخورد، اما از سال ٢٠٠٦ تا ٢٠٠٨ در پنج سریال و فیلم تلویزیونی، آن هم در نقش های نه چندان مهم بازی کرد تا بالاخره با توجه به استعداد اش آن اتفاقی که هر بازیگری در زندگی اش منتظر آن است برایش رخ داد.

به گزارش کافه سینما، جنیفر لارنس با نام کامل جنیفر شریدر لارنس در ١٥ آگوست ١٩٩٠ در شهر لوئیزل از توابع ایالت کنتاکی متولد شد. در چهارده سالگی به نیویورک سفر کرد تا بتواند حرفه مدلینگ را آغاز کند. این کار را شروع کرد ولی پس از مدتی این کار را کنار گذاشت و به علاقه اصلی اش بازیگری روی آورد. ولی در این راه هم چندان موفقیتی کسب نکرد. مدتی در تست های مختلف شرکت کرد تا اینکه توسط یک استعدادیاب، بالاخره توانست به پروژه های تلویزیونی معرفی شود. در سن شانزده سالگی موفق شد در اولین فیلم تلویزیونی کارنامه اش به ایفای نقش بپردازد.

او شروع به بازی در نقش های کوچک در سریال ها و فیلم های تلویزیونی کرد. «Medium» آخرین سریالی بود که تا قبل از حضور در عالم سینما در ٢٠٠٨ بازی کرد و در همان سال توانست در اولین فیلم سینمایی اش با نام «Garden Party» بازی کند. در همین سال سه فیلم سینمایی داشت که مهم ترین آن «دشت سوزان» بود که در این فیلم توانست فرصت قرار گرفتن در کنار افرادی حرفه ای تر از جمله گیلرمو آریاگا (نویسنده فیلم «٢١ گرم») کارگردان فیلم و چارلیز ترون بازیگر فیلم را به دست آورد. اما هنوز چهار سال با اولین موفقیت بزرگ کارنامه اش فاصله داشت. پس از «دشت سوزان» در چند فیلم سینمایی از جمله «سگ آبی» (ساخته جودی فاستر) و در «ایکس من: کلاس یک» حاضر شد و بالاخره در سال ٢٠١٢ با اولین قسمت از مجموعه سینمایی «بازی های گرسنگی» و ظاهر شدن در نقش اول این فیلم اولین اتفاق مهم کارنامه اش را رقم زد و یک دفعه به بازیگری محبوب در بین تماشاگران سینما تبدیل شد. ولی ٢٠١٢ به همین فیلم و موفقیت برای او خلاصه نشد. در همین سال در فیلم «کتاب بارقه امید» در کنار رابرت دنیرو و بردلی کوپر به ایفای نقش پرداخت و خیلی زودتر از آنچه که خیلی ها فکرش را هم نمی کردند موفق به کسب اولین جایزه اسکار کارنامه هنری اش شد. جنیفر لارنس از سال پیش اولین قدم های محکم اش را در سینما برداشت ولی این تازه اول راه است. او پس از «کتاب بارقه امید» تا امسال دو فیلم بر پرده سینماها داشت که چندان آثار قابل توجهی نبودند. ولی او امسال دومین قسمت از مجموعه «بازی های گرسنگی» را برای نمایش دارد و در قسمت جدید «ایکس من» هم بازی کرده است. او چهره ای محکم و جاه طلب از خودش ارائه کرده که همین جاه طلبی اش او را در اوایل دومین دهه زندگی اش به موفقیت های زیادی رسانده و حالا باید منتظر ماند تا زمانی که این دختر جوان مستعد هالیوود بتواند راه خودش را در عالم سینما ثبت کند تا به همه ثابت کند که این موفقیت های زودهنگام، اتفاق هایی گذرا نبودند.

نقل قول هایی از جنیفر لارنس:

حتی در همان سال های گذشته که در ١٤ سالگی بازیگری را شروع کردم، می دانستم که هرگز شکست را در نظر نمی گیرم.

وقتی که هیچ کس را ندارید که مراقب شما باشد، دو راه پیش رو دارید: شما می توانید هرکاری که خواستید را انجام دهید، و یا می توانید خودتان مسئولیت را بر عهده بگیرید و پدر و مادر خودتان شوید.

در زمان نوجوانی فقط خودمان را می بینیم، ولی این وضعیت زیاد طول نمی کشد و وقتی که بزرگتر می شویم، می فهمیم که آدم های دیگر هم وجود دارند.

از اینکه بخشی از «بازی های گرسنگی» بودم و نقش کتنیس را بازی کردم نمی توانم خوشحال باشم. من مسئولیت بزرگی در مقابل هواداران این رمان باورنکردنی دارم. هر چیزی که لازم باشد را برای این فیلم و این شخصیت می گیرم که به طور شایسته، شاهکار سوزان کالینز (نویسنده رمان) را اجرا کنم.

می خواهم نقش یک قاتل سریالی مانند چارلیز ترون در «هیولا» را بازی کنم. دوست دارم که موهای سرم را بتراشم.

هرگز شخصیت هایی که شبیه به خودم هستند را بازی نمی کنم. چون به نظرم آدم خسته کننده ای هستم و علاقه ای ندارم که خودم را در یک فیلم تماشا کنم.

عاشق کارم هستم و به عنوان یک دختر جوان پول زیادی دارم. به همین خاطر نمی توانم تحمل کنم که بازیگرها شکایت هم بکنند!

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017