تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹


«سایه سلطان» سریال نوروزی امسال شد +عکس

«سایه سلطان» سریال نوروزی امسال شد +عکس

سریال «سایه سلطان» نوروز ۹۱ از شبكه شما و یكی از شبكه های سراسری روی آنتن می رود.
saye.jpg
به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، قصه سریال «سایه سلطان» به كارگردانی مرتضی آتش زمزم در سه دوره گذشته، حال و آینده روی می دهد و از جایی آغاز می شود كه دختری فرانسوی با خیال اینكه اصلیتی ایرانی دارد در مقطع سی سال آینده ماجرایی را پیگیری می كند. ضمن اینكه شاهد زندگی شخصیتی تاریخی به نام ظل السلطان، پسر بزرگ ناصرالدین شاه و والی مستبد اصفهان نیز خواهیم بود و فضای ۱۲۰ سال پیش و سال های آینده را نیز در آن شاهد خواهیم بود. جایی كه بشر به تكنولوژی های جالبی دست یافته است.

به گفته ی كارگردان، این سریال متأثر از سبك رئالیسم جادویی در ادبیات است و مضمونی شیرین دارد.

تدوین مجموعه توسط كارولین امری و كاوس آقایی در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه ای به پایان رسیده و حسین قورچیان صدا گذاری و میكس آن را بر عهده دارد. موسیقی سریال را بهنود یخچالی می سازد و قرار است با انتخاب خواننده، ترانه تیراژ آن بر اساس شعری از علی معلم خوانده شود.

بهزاد فراهانی، هوشنگ حریرچیان، بابك انصاری، اسماعیل موحدی، شراره رخام، مریم امینی، محمد علی میاندار، سعید محقق، جمشیدگنجلی، مژگان رفیعی، حسین جریره و یوسف تیموری و (بازیگر خردسال) طناز تجدد در این سریال بازی داشته اند. مجدی مشموشی، رنیا سلوان، ماریتا زوپولین حداد نیز بازیگران لبنانی سریال هستند.

این مجموعه به تهیه كنندگی مرتضی آتش زمزم و بهرام زنده دل ثابت، بهار امسال در اصفهان كلید خورد. سپس گروه به لبنان رفتند و در شهرهای بیروت، جبیل و مشمش تصویربرداری را پی گرفتند. پس از آن در بازگشت به ایران، طی ۱۰ روز تصویربرداری سكانس های مربوطه به ۳۰ سال آینده به كمك جلوه های ویژه در استودیو انجام شد.

در سكانس های مربوط به اصفهان شاهد اماكن تاریخی و ارزشمندی چون كاخ چهلستون، مسجد جامع عباسی، عمارت هشت بهشت و … خواهیم بود.

سایر عوامل تولید عبارتند از:

نویسنده : مجید شاكری، فیلم نامه اول : محسن صفری، مدیر تصویر برداری : محمد فضیله، طراح صحنه و لباس : محسن شریفی، صدا بردار : مسعود اردلان، جلوه های ویژه تصویری : بهنام علی نسب و محسن جلدی، طراح گریم : علی بهادر، مدیر تولید : مجتبی آتش زمزم، ناظر كیفی : یوسف افشار نیا، محصول سیمای مركز اصفهان

وبگردی
Copyright 2007 - 2019