تماس با مدیر
شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹


زیر گذر میدان امام حسین چگونه میشود؟+عکس

زیر گذر میدان امام حسین چگونه میشود؟+عکس

تعریض زیر گذر میدان امام حسین (ع) نخستین پروژه مهم عمرانی سال ۹۱ شهرداری در قلب پایتخت بود که از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و همانطور که وعده داده شده بود فاز نخست آن طی دوماه به بهره برداری رسید که براساس آن دو خط عمومي از شرق به غرب براي عبور خودروهاي شخصي و عمومي و نيز يک خط از غرب به شرق، براي عبور اتوبوس هاي بي آر تي ايجاد شد.

مهندس برادران مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران در گفتگو با «فردا» در این خصوص می گوید که در این پروژه ۶۲۶۰۰ متر مکعب خاکبرداری و تخریب ، ۹۰۰۰ تن آسفالت و ۵۱۰۰ متر مکعب حفاری انجام شده است و بر این اساس طول زیرگذرجدید این میدان از ۲۰۰ متر به ۵۵۰ متر و عرض آن از ۸ متر به ۲۳ متر افزایش یافته است.

برادران افزود: از آنجا که میدان امام حسین از پرترافیک ترین و شلوغ ترین مراکز رفت و آمدی تهران محسوب می شود قطعا با تکمیل نهایی این پروژه ضمن روان سازی ترافیک، حرکت اتوبوسهای، خط یک سامانه BRT از شرق به غرب نیز تسهیل خواهد شد و گام بلندی در خدمات رسانی به مردم محسوب می شود.

هم چنین سیدمحمدجواد شوشتری مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه بهره برداری کامل از این پروژه در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت، گفت: در فاز نخست پروژه ساماندهی میدان امام‌حسین که در آن تعریض زیرگذر میدان امام‌حسین صورت گرفت از سمت شمال و جنوب ۸ متر به عرض محور اضافه شد. و براساس قولی که به مردم دادیم ۱۴ فروردین ماه مسیر شمالی زیرگذر را بازگشایی کردیم و با فاصله اندکی مسیر جنوبی را نیز به اتمام می‌رسانیم.

شوشتری اظهار امیدواری کرد که انتقال ترافیک این میدان به زیر زمین و ساخت پیاده‌راهی به‌عنوان فضای شهری در سطح میدان و نیز پیاده‌راه‌سازی‌ در محور ۱۷شهریور بتواند در دراز مدت، شهروندان و به‌ویژه ساکنین این منطقه را به‌لحاظ برخورداری از فضاهای شهری در شرایط بهتری قرار دهد و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی این محور بتواند منجر به رونق کسب و کار در این منطقه شود.

در عین حال”محمدباقر قاليباف” شهردار تهران نیز روز گذشته در مراسم بازديد از پيشرفت پروژه باغ موزه دفاع مقدس در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه فاز اول طرح تعريض زير گذر ميدان امام حسين (ع) در حال حاضر به بهره برداري رسيده و تا تیرماه پروژه به صورت کامل به بهره برداری خواهد رسید، اظهار كرد: تسريع در اجراي اين پروژه به هيچ عنوان تاثير منفي بر كيفيت كار نگداشته است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019