تماس با مدیر
یکشنبه, ۲۷ اسفند , ۱۳۹۶


زیرنویس دار کردن فیلم های بدون زیر نویس برای پخش در ویدیو

زیرنویس دار کردن فیلم های بدون زیر نویس برای پخش در ویدیو

در این آموزش به شما یاد میدهیم که چگونه فیلم هایی که از اینترنت دانلود کرده اید و زیر نویس جداگانه دارد و نمیتوان توی دستگاه های پخش فیلم دید را براحتی زیر نویس دار کنید که یک فایل بشه و حتی با فلش مموری هم توی هر دستگاهی حتی پورت usb تلویزیون هم ببینید با ما همراه باشید

 

وقتی شما فیلمی دارید که زیرنویس آن در یک فایل جداگانه است. در دستگاه های DVD Player معمولا زیرنویس اجرا نمیشود. پس باید زیرنویس را به خود فیلم اضافه کنید تا در یک فایل جداگانه نباشد. تا در دستگاه دی وی دی پلیر شما نمایش داده شود.

برای اینکه یک فیلم بدون زیرنویس را به یک فیلم زیرنویس دار تبدیل کنید و آن را کانورت کنید باید زیرنویس و فیلم را درون یک فولدر قرار دهید و نام آنها را یکی کنید. (مثلا اسم فیلم Hancock.avi است و نام زیرنویس هم Hancock.srt باید باشد.)

 

سپس Convet Video را باز کنید. (کلید میانبر Ctrl+0)

برروی گزینه Options کلیک کنید.کادر زیر باز میشود.

در این کادر گزینه Display Subtitle If Subtitle is found را علامت بزنید تا در حین تبدیل، زیرنویس به فیلم اضافه شود. و همچنین با استفاده از گزینه Config subtitle Options می توانید فونت، اندازه ، رنگ و حتی سایه به زیرنویس اضافه کنید. (اگر چند زیرنویس برای فیلم موجود باشد از شما سوال میشود که کدام زیرنویس به فیلم اضافه شود.)

 

حال با استفاده از گزینه Add Files فایل فیلم را اضافه کنید..

سپس اطلاعات مربوط به ویدیوی فایل را نگاه کنید. (زیر آن خط کشیده شده است)

اگر میخواهید کیفیت فیلم حفظ شود بایستی دقیقا همین فرمت و کیفیت را انتخاب کنید. در غیر این صورت می توانید فیلم را به هر فرمتی که دوست داشتید و با هر کیفیتی تبدیل کنید.

برای اینکه کیفیت فیلم حفظ شود.

برروی Output settings کلیک کنید و فرمت خروجی را بروی یکی از بخش های AVI قرار دهید.
اگر فرمت دیگری داشت نیز همان فرمت را انتخاب کنید مگراینکه بخواهید تغییر فرمت بدهید.

حال با توجه به اطلاعات فایل اصلی اطلاعات فایل جدید را تنظیم کنید.
در قسمت Size هم می توانید اندازه تصویر را انتخاب کنید.
(برای اینکه اندازه تصویر تغییری نکند. میتوانید آن را برروی Source Size قرار دهید.)

میزان فریم بر ثانیه را با (Frame Rate) تنظیم کنید. که هرچقدر این میزان را کمتر کنید حجم و کیفیت نیز کاهش میابد. برای اینکه این میزان نیز تغییری نکند میتوانید گزینه Source Frame Rate را انتخاب کنید.

میتوانید کیفیت صوت وتصویر (Audio Bitrate , Video Bitrate) را نیز تنظیم کنید . مقدار video Bitrate نیز هرچقدر بیشتر باشد حجم و کیفیت فایل شما نیز افزایش میابد.

 

سپس OK کنید و در صفحه کانورت هم Start رابزنید تا تبدیل شروع شود.

بعد از تبدیل خواهید دید که زیرنویس به فیلم اضافه شده است. بدون هیچ گونه فایل اضافی

در انتها میتوانید توی همون فولدری که فایل رو از توش برای تبدیل انتخاب کردید بروید و یک فایل جدید اضافه شده است که این همون فایل جدید هست منتها اینبار با زیرنویس فارسی

 

دقت کنید زیر نویس هایی که برای فیلم هاتون از اینترنت تهیه میکنید قبلش با نرم افزار Note++ باز کنید و ببینید که متنش قابل خواندن هست چون فایل هر جوری هست به همین شکل به فیلم اضافه میشود و اگر قابل خواندن نباشد توی فیلم هم بدشکل و غیر قابل خواندن می باشد

با تجربه ای که خودم کسب کردم بهترین فونت تاهوما با سایز ۲۰ میباشد و برای کیفیت هم size رو همون source بزارید و video bitrate رو روی ۱٫۲mb بزارید و فایل فرمت هم avi بزارید


وبگردی
Copyright 2007 - 2017