تماس با مدیر
سه شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۷


زوج معروف سینمایی در یک تئاتر

زوج معروف سینمایی در یک تئاتر

زوج معروف سینمایی در یک تئاتر

مرجان شیرمحمدی با بازی در نمایش «نام همه مصلوبان ‌عیسی است» نوشته و کار ایوب آقاخانی برای اولین‌بار در تئاتر بازی می‌کند.

آقاخانی که این نمایش را از 30 تیرماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌برد درباره حضور مرجان شیرمحمدی در این اثر نمایشی گفت: از ایشان یکی دو فیلم دیده بودم و برای ضرورت‌های نقش نمایش من به لحاظ فیزیک،‌ بازی‌ و چهره ‌کاملا بازیگر مناسبی هستند و به ایشان نیز در کنار چند کاندیدای دیگر فکر می‌کردم اما میزان اشتیاق،‌ انگیزه و سخت‌گیری او برای تئاتر مرا راغب‌تر کرد تا با او کار کنم.

این هنرمند تئاتر با تقدیر از تلاش‌های مرجان شیرمحمدی برای آماده کردن این نقش توضیح داد: با توجه به زمان کوتاهی که به ما پیوسته است، تلاش بسیار چشمگیری می‌کند و این تلاش در روزگار بی‌انگیزگی‌های بازیگران‌، نعمت بزرگی است.

آقاخانی افزود: خوشحالم که خانم شیرمحمدی از بین پیشنهادهای مختلفی که در این سال‌ها برای حضور در تئاتر داشته است، نمایش مرا برای آغاز این فعالیت انتخاب کرده است. البته ایشان فارغ التحصیل آموزشگاه استاد سمندریان است.

او که در این اثر نمایشی خودش هم یکی از نقش‌ها را بازی می‌کند درباره حضور بهروز افخمی به عنوان مشاور کارگردان در اجرای نمایشش توضیح داد: هیچ ابایی ندارم که همه جا اعلام کنم که به شدت به نگاه هنرمندانه ایشان اعتقاد دارم.

به گفته‌ آقاخانی، بهروز افخمی فیلمساز بسیار قابل اعتنایی است و در این روزگار تکنیک گریزی سینما‌، او یکی از تکنیکی ترین سینماگران کشور به شمار می‌آید.

این کارگردان تئاتر افزود: نگاه بهروز افخمی به ویژه در این نمایشنامه من که پیوند تعریف شده منطقی در داستان با سینما دارد‌، می‌تواند کمک حال من باشد. مخصوصا با توجه به این نکته مهم که برای اولین بار و در نمایشی از خودم بازی هم می‌کنم. بنابراین به شدت به نگاه تیزبین هنرمندانه‌ای نیاز داشتم که از بیرون بازی‌ها و به ویژه بازی‌ خود مرا را کنترل کند.

آقا خانی با اشاره به اینکه بهروز افخمی تماشاگر بسیار خوبی در تئاتر است،‌ یادآور شد: در دو سال اخیر هر کاری که در مقام کارگردان و بازیگر داشتم بهروز افخمی تماشاگر روزهای اول اجرا بوده است و سینماگر صاحب‌ذوقی است که تماشاگر پویای تئاتر به شمار می‌آید. پس حضور او حتما می‌تواند به اجرای بهتر یک تئاتر کمک کند و خوشحالم پیشنهاد رسمی من با استقبال ایشان روبرو شد و مفتخرم یکی از کارگردان‌های مورد علاقه‌ام در سینمای ایران را به عنوان فکر دوم در کنار خود دارم، من می‌دانم حضورشان این کار گروه تئاتر «پوشه» را قابل اعتنا‌تر می‌کند.

نمایش «نام همه مصلوبان عیسی است» با بازی حبیب دهقان نسب‌، بهرام ابراهیمی ‌،ناهید مسلمی‌، امیر علی دانایی‌، خیام وقارکاشانی‌، سام کبودوند‌، وحید نفر‌، بهرام سروری‌نژاد‌ و کیوان خان بگی در کنار مرجان شیرمحمدی (همسر بهروز افخمی) و ایوب آقاخانی اجرا می‌شود.

در اجرای این اثر نمایشی سیامک احصایی طراحی صحنه‌، لادن کنعانی : طراحی لباس‌، ارسلان آقاخانی: طراحی پوستر و بورشور،‌ الهام صالحی‌، طراحی چهره‌پردازی و کیوان معتمدی: طراحی نور را برعهده دارند.

انتخاب موسیقی برعهده سیروس مهاجری است، این نمایش به عنوان کاری از گروه تئاتر «پوشه» با کمک آموزشگاه هنرهای نمایشی «باران» به عنوان مجری طرح تولید می‌شود و از روز 30 تیر در سالن شماره یک تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017