تماس با مدیر
جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۷


زن زیبای مخوف که قاتل حرفه ای بود+عکس

زن زیبای مخوف که قاتل حرفه ای بود+عکس

زن زیبای مخوف

به تازگی چند عکس از یکی از اسطوره‌های ارتش شوروی در جنگ جهانی دوم رنگی شده است که بسیار جالب توجه است.

‘لیودمیلا پاولچنکو  Lyudmila Pavlichenko ‘  که در تاریخ جنگ جهانی دوم از او با القابی چون ‘بانوی مرگ’ و ‘زیبای مخوف’ یاد می‌شود.

‘لیودمیلا پاولچنکو’ یکی از 5 تک تیرانداز تایخ معاصر و برترین زن تک تیرانداز بوده است. او که در اوکراین متولد شد به خاطر علاقه به تیراندازی از نوجوانی در یک باشگاه تیراندازی ثبت نام کرد و در آنجا مشغول به تمرین شد و به این رشته پرداخت.

در سال 1941 پس از حمله آلمان به شوروی او که 24 سال سن داشت و دانشجوی رشته تاریخ بود به طور داوطلبانه به ارتش پیوست و به یکی از 2000 تک تیرانداز زنی تبدیل شد که در ارتش سرخ خدمت می کردند. لیودمیلا از معدود زنانی هم بود که توانست زنده بماند و پایان جنگ را ببیند.
لیودمیلا پاولچنکو در زمان جنگ

لیودمیلا پاولچنکو در زمان جنگ

در تاریخ نقل شده که ‘بانوی مرگ’ در نخستین درگیری خود در جریان نبرد ‘اودسا’ طی دو ماه و نیم 187 سرباز آلمانی را کشت و خیلی زود نامش در جبهه متفقین پیچید. او تا پایان جنگ این رقم را به 309 نفر رساند.

‘زیبای مخوف’ در آن زمان مانند بیشتر تک تیراندازان از یک تفنگ نیمه اتوماتیک استفاده می‌کرد و آنقدر در تیراندازی ماهر بود که تنها 30 تک تیرانداز را با گلوله هدف قرار داد.

پاولچنکو پس از آنکه در سال 1942 به خاطر برخورد ترکش خمپاره زخمی شد از جنگ بازگشت و دیگر هرگز به جبهه نرفت. او بعدها دستیار فرماندهی کل نیروی دریایی اتحاد شوروی شد و نشان ستاره طلایی را نیز به دست آورد. وی پس از پایان جنگ به ادامه تحصیل در رشته تاریخ پرداخت و مورخ شد.

از پاولیچنکو شماری عکس در جبهه جنگ و نیز پس از آن وجود دارد که شهرت او در طول جنگ جهانی را نشان می‌دهد.


وبگردی
Copyright 2007 - 2017