تماس با مدیر
چهارشنبه, ۲۲ آبان , ۱۳۹۸


زنانی که قهرمان بوده اند و بهتر از مرد ها+عکس

زنانی که قهرمان بوده اند و بهتر از مرد ها+عکس

اگرچه این روزها زن ها در اکثر زمینه ها دارای حقوقی برابر مردان هستند اما در خیلی از شغل ها و رشته ها همچنان مردان یک گام جلوتر هستند در این جا با زنانی آشنا میشویم که در زمینه هایی جز برترینها هستند که بیشتر زمینه فعالیت مردان است.


قهرمان شطرنج : Irina Krush علی رغم اینکه شرایط حضور در  این رشته برای زنان و مردان یکسان است اما تا به حال هیچ زنی موفق به قهرمانی در این رشته در مقابل یک مرد نشده است. درواقع تنها زنی که در میان 10 نفر برتر جهان بود جودیت پولگار نام داشت اما این روزها ایرینا کروش دختر 14 ساله امریکایی قهرمان زنان جهان است او میگوید شطرنج شخصیت مردانه ای میطلبد که اکثر زنان فاقد آنند.

 


قهرمان پوکر: Annie Duke در تمام 38 دوره قهرمانی پوکر جهان تنها یک زن وجود دارد که به این عنوان دست پیدا کرده است. زنان هنوز هم در جهان پوکر با تبعیض مواجه هستند او موفق به قهرمانی پوکر در مسابقات جهانی پوکر جایزه 2 میلیون دلاری شد اما هنوز هم در مقابل حریفان مرد در شرایط نامطلوبی به سر میبرد.

 

 

کاترین بیگلو فیلمساز: تنها 10 درصد کل فیلمسازان هالیوودی را زنان تشکیل میدهند. این فیلمساز امسال موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردانی در جشنواره ای محلی در لس آنجلس شد.

 


 

راننده ماشینهای مسابقه ای: او در سال 2008 با بردن جایزه مسابقات ژاپن اولین زنی بود که در این کلاس به این مهم دست پیدا کرداو یکی از هفت زن برتر دنیا در این رشته Danica Patrickاست که موفق به دریافت جایزه شده اند.

 

 

 رییس پلیس: Cathy Lanier رییس پلیس شهر واشنگتن دی سی اولین زنی است که در تاریخ امریکا به این سمت دست پیدا کرده است . نرخ وقوع قتل از زمان ریاست این زن به پایین ترین حد خود در طی 45 سال اخیر رسیده است . درصد حضور زنان در مقام ریاست در امریکا تنها 1 درصد است.

 


ژنرال: Ann Dunwoody او فرمانده بخشی از ارتش امریکا و بالاترین زن درجه دار این کشور است او اولین زنی است که به درجه 4 ستاره در ژنرالی ارتش دست پیدا کرده استوی همچنین اولین زن فرمانده گردان 82 هوابرد نیروی امریکا و اولین زن افسر عمومی گردان فورت براگ است.

 


وزیر: Joyce Meyer او یکی از رهبران مذهبی تاثیر گذار امریکاست که برنامه های تلویزیونی او به 25 زبان از 200 کشور پخش میشود. در سال 2005 وی به عنوان یکی از 25 رهبران با نفوذ امریکا انتخاب شد او تنها زن وزیر در آن لیست بود.

 


سراشپر: وی اولین غیر امریکایی و اولین سرآشپز زن بود که در کاخ سفید مشغول به کار شد. علیرغم  وظیفه عمومی زنان که پخت و پز است اکثر بهترین سر آشپزان  Cristeta Comerford دنیا را مردان تشکیل میدهند طبق آمار وزارت کار امریکا تنها 20 درصد کل آمار سرآشپزان مربوط به زنان است.

 


وبگردی
Copyright 2007 - 2019