تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۶


تکمیل بلندترین پل کابلی دنیا+عکس

تکمیل بلندترین پل کابلی دنیا+عکس

 پل سازی یکی از نمادهای تکنولوژی و علم در هر کشوری است. هر چه پل ها شگفت انگیزتر باشند بیشتر در دنیا معروف می شوند و گاهی نیز می توانند رکوردهایی را به نام خود ثبت کنند.

تا به حال در مورد پل های کابلی در دنیا بسیار شنیده اید و شاید رکوردهایی را نیز در مورد آن دیده باشید. در تازه ترین نمونه ساخت بلندترین و عریض ترین پل کابلی دنیا در چین به پایان رسید و نام این پل وارد کتاب رکوردهای گینس خواهد شد.

 پل ” Jiaxing-Shaoxing” پس از هفت سال کار در شهر شاوزینگ چین به پایان رسید. این پل کابلی نزدیک به 10 کیلومتر طول دارد و نهایتا به ارتفاع 250 متری از سطح زمین می رسد. عرض این پل نیز نزدیک به450 متراست که در دنیا بی سابقه است.

کار این پل چند روز پیش به طور رسمی به اتمام رسید که البته قوانین مانند سقف سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در تمام نقاط آن باید رعایت شود. همچنین خودرو ها نمی توانند بر روی این پل با سرعتی کمتر از 60 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.

هزینه ساخت این پل توسط چینی ها هنوز اعلام نشده است ولی احتمال دارد بیش از 50 میلیون دلار برای آن بودجه صرف کرده باشند. رتبه های بالای جدول پل های کابلی در دست چینی ها بوده است که با ساخت این پل رکوردها تثبیت بیشتری پیدا کرده اند.

 

 
امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017