تماس با مدیر
شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹


روحانی مي‌توانست در سال 84 رئیس‌جمهور شود

روحانی مي‌توانست در سال 84 رئیس‌جمهور شود

روحانی

روحانی مي‌توانست در سال 84 رئیس‌جمهور شود

اخبار,اخبار سیاست خارجی ,حسن روحانی

 

روحانی مي‌توانست در سال 84 رئیس‌جمهور شود

هشت سال پس از پايان كار دولت سيد محمد خاتمي، حالا وزير اطلاعات دولتش كه امروز در مقام دستيار ويژه رئيس‌جمهور ايفاي نقش مي‌كند، مي‌گويد كه حسن روحاني مي‌توانست جايگزين خاتمي شود. پيشنهادي كه گويا در ايام انتخابات سال 84 هم مطرح شده، اما علي يونسي مي‌گويد كه «تفرق و غرور اصلاح‌طلبان» باعث شده تا اجرايي نشود.

حجت الاسلام علي يونسي، دستيار ويژه رئيس‌جمهور در امور اقوام امروز در گفت‌وگويي با روزنامه جام‌جم مجموع آراي اصلاح‌طلبان در سال 84 را بيشتر از اصولگرايان خوانده و نتيجه گرفته كه بدفهمي اصلاح‌طلبان از شرايط موجود باعث پيروزي محمود احمدي‌نژاد در انتخابات آن سال شده است.

وي در بخش ديگري از اين مصاحبه، همچنين به حمايت دولت از تقویت زبان‌هاي محلي اشاره كرده و البته اين را هم گفته است كه تقويت اين زبانها از موضع تقويت زبان فارسي خواهد بود.

 

او تندروهاي مذهبي و افراطيون ناسيوناليست را دو گروهي مي‌داند كه نسبت به قوميت‌ها و اقليت‌ها در كشور احساس خطر مي‌كنند و در همين حال يادآور مي‌شود: امروز اكثر نهادهاي حاكميتي موافق با رويكردهاي امنيتي در قبال اقوام نيستند.

علي يونسي اميدوار است با تقويت احزاب فراگير ملي، نظام حزبي بتواند جايگزين طايفه‌گري‌هاي قومي در كشور شود، هرچند خود به اين آسيب اشاره مي‌كند كه احزاب قدرتمندي در كشورمان وجود ندارد.

در اين گفت‌وگوي تفصيلي به محورهاي ديگري از جمله نظر يونسي پيرامون شخصيت روحاني، نظرش درباره نگاه امنيتي در حوزه‌هاي مختلف، نقد منشور حقوق شهروندي، تحولات منطقه، جريان اعتدال و… نيز پرداخته شده است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019