تماس با مدیر
دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹


رمضان در قاب شبكه دو+عکس

رمضان در قاب شبكه دو+عکس

 

رمضان در قاب شبكه دو+عکس

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون برنا، شبكه دو سیما همزمان با فرا رسیدن ماه مبارك رمضان، ویژه برنامه هایی شاد و متناسب با این ماه پر خیر و بركت را تهیه و تولید كرده است.

گروه فیلم و سریال
سریال «سی اُمین روز» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیماست که حکایت مردی به نام سیاوش کیانی است که یک روز ناخواسته دستانش به خون برادر رفیقش، آغشته می‌شود. سیاوش مردانه پای اتهام می ایستد و اعدام را قبول می کند تا شاید به آرامش برسد. اما در آخرین لحظات، بروز اتفاقی مسیر داستان را تغییر می دهد …

در این سریال هومن سیدی در نقش سیاوش به ایفای نقش می پردازد و بازیگرانی که با این سریال همکاری دارند عبارتند از آزاده صمدی، پژمان بازغی، سیما تیرانداز، رزیتا غفاری، محمود عزیزی، کوروش سلیمانی، اتابک نادری، صفا آقاجانی، مهران رجبی، میرطاهر مظلومی، بهرام ابراهیمی، محمد بزرگمهر، فاطمه نجارزاده، فرشته سرابندی، انوشیروان ارجمند، عزیز هنرآموز، سپیده عنایتی، الناز حبیبی، نسرین نصرتی و بازیگر خردسال عرشیا یزدان فر.

تهیه کنندگی این سریال را رضا جودی و كارگردانی آن را جواد افشار به عهده دارند. همچنین سعید رحمانی، نویسنده این پروژه است.

این سریال که در 30 قسمت 35 دقیقه ای تولید شده و در شبهای رمضان ساعت 30/19 از شبكه دو سیما پخش خواهد شد و تكرار این سریال ساعت 23:45 پخش می‌شود.

گروه معارف
برنامه های «نسیم وحی»، «شبهای روشن»، «ارتباط مستقیم با نجف در لحظات افطار»، «ارمغان»، «آب و آینه»، «سلام»، «جاودانه ها»، «نكته های ناب» و «طرح 1445» از برنامه‌های این گروه به مناسبت ماه مبارك رمضان است.

«نسیم وحی» به تهیه كنندگی مهدی خداوردیان در ماه رمضان در دو بخش قبل و بعد از برنامه های كودك صبحگاهی به پخش تلاوت آیات قرآن كریم به صورت ترتیل توسط نوجوانان قاری و حافظ ممتاز كشوری می پردازد. در این برنامه، روزانه هر جز از قرآن توسط 5 نوجوان در رده های سنی 12 تا 17 سال به صورت ترتیل قرائت خواهد شد.

برنامه «شبهای روشن» به تهیه كنندگی پیام ابراهیم پور نیز در شبهای ماه مبارك رمضان بصورت زنده با اجرای احتمالی رسالت بوذری از شبكه دو سیما پخش می شود. این برنامه با هدف محور قرار دادن «خانواده» به عنوان كوچكترین اما اصلی ترین عضو اجتماع سعی دارد متناسب با رسالت شبكه دو كه خانواده محوری است پیش رود و با حضور میهمانانی از تمامی اقشار اجتماع در برنامه خود تعامل و ارتباطی دو سویه با مخاطبان ایجاد كند. برنامه «شبهای روشن» در دو بخش به روی آنتن خواهد رفت. زمان پخش این برنامه در بخش اول ساعت 20:50 به مدت 40 دقیقه و در بخش دوم كه ساعت23:40 پخش می شود نیز به مدت 45 دقیقه خواهد بود.

در لحظات معنوی افطار و اذان مغرب، ارتباط مستقیم با نجف در لحظات افطار از ویژه‌های این گروه برای ماه پرفیض رمضان است.

«ارمغان»، «آب و آینه»، «سلام» و «جاودانه ها» از دیگر برنامه های گروه معارف
شبكه دو سیما هستند كه برای پخش در ماه رمضان در نظر گرفته شده اند. این برنامه ها بصورت آیتم های كوتاه سخنان بزرگان دین، احادیثی از ائمه معصوم(علیهماالسلام) و همچنین سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره) را به مخاطبان شبكه دو تقدیم می‌كند. این برنامه ها در فواصل برنامه های شبكه دو پخش خواهند شد.

پخش ویژه برنامه «نكته های ناب» به تهیه كنندگی محمود متوسل و كارگردانی
جواد آل محمد كه در مدت زمان 4 دقیقه سخنان حجت الاسلام والمسلمین قرائتی پیرامون موضوعات معارفی و دینی از جمله نیایش، نماز و اخلاص را به سمع و نظر مخاطبان می رساند در ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت. زمان پخش این برنامه ساعت 20/22 خواهد بود.

برنامه «1445» طرحی قرآنی است كه گروه معارف شبكه دو قرار است رمضان امسال در قالب این طرح به تفسیر سوره انفال بپردازد. این برنامه در قاب برنامه كودك پخش می‌شود.

اجتماعی
گروه اجتماعی نیز به مناسبت ایام ماه مبارك رمضان، برنامه های «روز از نو» و «خانه ما» را با رویكردی ویژه این ماه به روی آنتن می فرستد. زمان پخش برنامه روز از نو، ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه و زمان پخش برنامه خانه ما نیز از ساعت 8 تا9:30 خواهد بود.
همچنین «مسابقه دوراهی» نیز با تغییر در زمان پخش، در این ایام ساعت 14 به روی آنتن خواهد رفت.

كودك و نوجوان
هدف اصلی گروه كودك شبكه دو، توجه ویژه به دختران روز اولی و ایجاد فضای شاد و مفرح برای آنها در روزهای گرم و طولانی تابستان است. گروه كودك با منعطف كردن همه برنامه های خود با این مناسبت مهم مذهبی برنامه های ویژه ای را نیز تدارك دیده كه در فواصل برنامه های روتین شبكه پخش خواهد شد.

برنامه «صد حدیث» برنامه ای یك دقیقه ای است كه در آن احادیث به زبان كاملاً كودكانه با تكنیك موشن كپچر برای بچه ها پخش می شود.

ماه مبارك رمضان برای دختران روزه اولی با «جشن بزرگ فرشتگان» در شبكه دو آغاز می شود. این جشن با حضور سه هزار دختر 9 ساله كه امسال برای اولین بار روزه می‌گیرند با فضایی شاد در تالار بزرگ كشور برگزار شده است. امسال در تمام برنامه های گروه كودك شبكه دو دختران روزه اولی حضور خواهند داشت و تقدیر و هم نفسی با این كودكان سرلوحه كارگروه كودك است. همچنین مستندهای كوتاهی از حضور كودكان در فضاهای مذهبی مانند مشهد و شاهچراغ تهیه شده كه در فواصل برنامه ها پخش خواهد شد.

برنامه مستند «یك كار خوب» از دیگر ویژه های كودك برای این ماه پرفیض است. در این برنامه از بین تصاویر دوربین ها به سراغ كودكانی می رویم كه یك كار متفاوت یا یك كار درست و خوب انجام داده اند. ارتباط مداوم و تهیه گزارش های متنوع از نمایشگاه قرآن و نمایش حضور كودكان و نوجوانان در این رویداد بزرگ مذهبی از ویژه برنامه های كودك برای ماه رمضان است. گروه كودك شبكه دو امسال برنامه سحرگاهی «سحر اولی ها» را با فضایی پذیرفتنی برای گروه سنی كودك و نوجوان تدارك دیده كه متشكل از آیتم‌های متنوع مذهبی و فرهنگی است.

تأمین برنامه
«سخنرانی»، «حقیقت آفرینش»، «طلیعه صبح»، «سینما آفتاب» و «سینما مهتاب» نیز از برنامه‌های واحد تأمین برنامه هستند كه در این ایام از شبكه دو سیما پخش خواهند شد.
در بخش «سخنرانی» كه ساعت4:40 به روی آنتن می رود، سخنان آیت ا… سبحانی و حاج شیخ انصاریان به مناسبت ماه مبارك رمضان و بركات این ماه پخش خواهد شد. مدت زمان این برنامه 30 دقیقه است.

در برنامه «حقیقت آفرینش» نیز به شگفتی‌های خلقت پرداخته می شود. این برنامه ساعت5:20 به مدت 40 دقیقه پخش خواهد شد.

«طلیعه صبح» نیز به پخش ادعیه مربوط به روزهای هفته و روزهای ماه مبارك رمضان خواهد پرداخت. همچنین در این آیتم كوتاه به بیان سخنان عرفانی و معنوی درخصوص این ماه پرداخته می شود. این برنامه ساعت6:15 به مدت 15 دقیقه پخش خواهد شد.

«سینما آفتاب» و «سینما مهتاب» كه باكس فیلم‌های جشنواره تابستانی شبكه دو هستند، همچون گذشته پخش خواهند شد. اسامی فیلم‌های سینمایی كه در این بخش‌ها پخش می‌شود، هر هفته اعلام خواهد شد. زمان پخش فیلم‌های سینما آفتاب «ویژه كودكان و نوجوانان» ساعت14:40 خواهد بود و فیلم‌های سینما مهتاب نیز كه برای خانواده ها در نظر گرفته شده است، ساعت 30 دقیقه بامداد پخش می شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019