تماس با مدیر
سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹


رقص مسلمانان انگلیس با آهنگ فرل ویلیامز+عکس

رقص مسلمانان انگلیس با آهنگ فرل ویلیامز+عکس

رقص مسلمانان انگلیس

پس از موفقیت جهانی آهنگ Happy (خوشحال) ساخته فرل ویلیامز، ویدئوی تازه ای از رقص شماری از مسلمان های بریتانیایی با این آهنگ در سایت یوتیوب با استقبال زیادی روبه رو شده است.

این موزیک ویدئو که “مسلمان های خوشحال بریتانیایی” نام دارد، در مدت دو روز بیش از ۳۰۰ هزار بار تماشا شده است.

در این ویدئو مردان و زنان مسلمان و شماری از کودکان در چند خیابان، پارک، مسجد، سوپر مارکت، استادیوم ورزشی ومبلی و همچنین در خانه های خود با این آهنگ می رقصند و آواز می خوانند.

برخی از زنان با حجاب و برخی بدون حجاب ظاهر شده اند.

همچنین عبدالحکیم مراد، استاد دانشگاه کمبریج نیز در این ویدئو شرکت کرده است که تابلویی در دست دارد که واژه happy بر آن نوشته شده است.

وبلاگ آنستی پالیسی(مشی صداقت) که این ویدئو را تولید کرده است در پُستی نوشته: “این چیزی است که ما می خواهیم شبیهش باشیم. جامعه ای ملی که به خاطر هم متحد می شوند. هر یک از افراد برای خوبی بزرگتری، کمی از وقت خود را می دهند.

در این وبلاگ آمده است: “ما صاحبنظران، فعالان، ستاره ها، دانشجویان،‌استادان دانشگاه و آدم های معمولی را یکجا در یک ویدئو جمع کرده ایم.”

“ما بریتانیایی ها[ی مسلمان] مشهوریم به کمی خشک بودن. این ویدئو برعکسش را ثابت می کند. ما خوشحالیم. پرانرژی ایم. جهانی هستیم. متنوعیم. خلاقیم. بامزه ایم. اهل بیرون رفتنیم. و هر چیز دیگری که بشود فکرش را کرد.”

با این حال شماری از مخاطبان مسلمان از این ویدئو اظهار نارضایتی کرده اند. در صفحه فیس بوک آنستی پالیسی، یک کاربر مسلمان نوشته است: “چرا این قدر خوشحالید؟ چون ویدئویی درست کرده اید که در آن خواهران مسلمان ما می رقصند و آواز می خوانند تا همه دنیا ببینند؟ شرم باد بر شما. از خدا بترسید.”

اما در همین صفحه از قول شماری از صاحبنظران مسلمان که از این ویدئو حمایت کرده اند آمده است: “محکم ایستادگی کنید و علیه متعصب ها سخن بگویید. اجازه ندهید سکوتتان با تسلیم اشتباه گرفته شود. مثبت نگری را ترویج کنید و منفی نگری را با مثبت نگری بیشتر از میان ببرید.”

دیلی خبر

وبگردی
Copyright 2007 - 2019