تماس با مدیر
یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹


رانندگی با يك دست ميسر شد+عکس

رانندگی با يك دست ميسر شد+عکس

ایسنا:دانشمندان و مهندسان اسپانیایی موفق به ساخت خودرویی شده‌اند كه به بیماران ضعیف یا دارای محدودیت تحرك در بالاتنه كمك می‌كند تنها با یك دست رانندگی كنند.

موسسه بیومكانیك والینكا در سیزدهمین كنگره صنعت خودروی اروپا به معرفی یك پیش‌ساخت كنترل خودرو پرداخته كه جنبه‌های سنتی یك فرمان خودرو را حذف كرده و به جای آن یك دستگاه ساده قرار داده كه برای همه افراد مورد استفاده است.

این پیش‌ساخت به راننده كمك خواهد كرد تا تنها با استفاده از یك دست به كنترل و هدایت خودرو، گاز، تعویض دنده‌ها و ترمز بپردازد.

محققان والینكا برای ایجاد این طراحی به بررسی نیاز افراد كم‌تحرك یا مبتلا به ضعف خاص ماهیچه‌ای كه آنها را از اداره خودرویی با فرمان سنتی بازمی‌دارد، پرداختند. آنها همچنین می‌خواستند كه فناوری مكانیكی را حذف و آنرا با فناوری مبتنی بر الكترونیك كه از تطبیق‌پذیری بیشتری برخوردار است جایگزین كنند.

این دستگاه، یك ابزار ارگونومیک بوده و برای بسیاری از رانندگان به راحتی قابل استفاده است. همچنین این محققان به این دستگاه چند موتور اضافه كرده تا رانندگان در زمان استفاده از آن از همان حس فرمان خودروی عادی برخوردار باشند.

رانندگی با يك دست ميسر شد+عکس

یکی دیگر از ویژگی‌های این دستگاه جدید این است که یک سیستم به آن اضافه شده كه به شبیه‌سازی درك سنتی رانندگی می‌پردازد، به طوری که رانندگان می‌توانند همان اطلاعات را که انتقال مکانیکی یک خودرو فراهم می کند، به دست بیاورند.

این کنترل قرار است یک دستگاه کنترل خودرو آینده برای طیف گسترده ای از سنین باشد.

افراد معلول در اندام تحتانی یکی از بهرمندترین گروه‌ها هستند، اما طراحی این نمونه اولیه برای همه مردم مناسب است.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019