تماس با مدیر
شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹


راز 2 جنایت در سینه پسر شرور+عکس

راز 2 جنایت در سینه پسر شرور+عکس

پسر شرور که در جریان دو درگیری خیابانی مرتکب قتل دو نفر شده بود، با بررسی دوربین های مدار بسته شناسایی و لب به اعتراف گشود.

 دهم اسفند سال گذشته به کلانتری 168 سیزده آبان اعلام شد که ساعت 16 و 30 دقیقه نهم اسفند مرد ناشناسی حدود30 ساله با آثار ضرب و جرح در بدن ، از سوی راننده خودرو پژو206 سفيد رنگ به بيمارستان منتقل و یک روز بعد فوت کرده است .

با اعلام نظریه تیم پزشکی بیمارستان مبنی بر فوت مرد ناشناس به علت “اصابت ضربات جسم تیز به ناحیه شکم و سینه” ، پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” تشکیل و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای شهرری ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شناسایی مقتول

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره دهم در اولین مرحله اقدام به شناسایی هویت مقتول کردند . این در حالی بود که بر اساس اعلام بیمارستان ، پس از انتقال مقتول به بیمارستان و پیش از آنکه هویت وی در سیستم اطلاعات بیمارستان ثبت شود ، راننده خودرو 206 به بهانه انتقال خودرو به پارکینگ از بیمارستان خارج و متواری شده بود .

اقدامات برای شناسایی هویت مقتول ادامه داشت که کارآگاهان متوجه شدند دهم اسفند پرونده ای با موضوع فقدانی در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تشکیل شده که مشخصات اعلام شده از سوی خانواده مرد ناپدید شده شباهت زیادی به مقتول دارد . از خانواده فقدانی برای شناسایی تصویر مقتول دعوت شد و برادر او پس از حضور در پلیس آگاهی ، برادر خود به نام امین 27 ساله را مورد شناسایی قرار داد .

برادر امین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : نهم اسفند برادرم در خانه بود که یکی از دوستانش به نام مهدی با او تماس گرفت . به بهانه دور زدن با ماشین ، مهدی به دنبال برادرم آمد و پس از آن امین دیگر به خانه بازنگشت . فردای آن روز سراغ مهدی رفته و او عنوان داشت که امین را به در خانه رسانده و اطلاعی از برادرم ندارد .

شناسایی مهدی در تصاویر دوربین های بیمارستان

با شناسایی مهدی 29 ساله ، کارآگاهان به محل سکونت وی در منطقه کیانشهر مراجعه و پی بردند که مهدی دهم اسفند ، پس از ملاقات با برادر مقتول از محل سکونتش متواری شده است .

همزمان با آغاز تحقیقات برای دستگیری مهدی ، کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته بیمارستان پرداخته و موفق به شناسایی تصاویرِ زمان انتقال مقتول به بیمارستان شدند . برادر مقتول پس از مشاهده تصاویر دوربین های بیمارستان موفق به شناسایی تصویر “مهدی ” در زمان انتقال امین به بیمارستان با یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ ، شد و این در حالی بود که مهدی به او عنوان کرده بود که امین را به محل سکونتش رسانده است.

دستگیری مهدی و بیان حقیقت

پس از شناسایی تصویر “مهدی” در داخل بیمارستان و مشخص شدن کذب بودن اظهاراتش در خصوص بی اطلاعی از سرنوشت امین ، کارآگاهان با شناسایی وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار ، در ادامه اقدامات پلیسی خود برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی متوجه شدند که مهدی 13 خرداد امسال با یک دستگاه خودرو سواری پراید سرقتی در منطقه بازار دستگیر و به زندان منتقل شده است. بلافاصله هماهنگی های قضایی انجام و “مهدی” برای انجام تحقیقات در خصوص پرونده قتل در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مهدی در تحقیقات اولیه همچنان منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت دوست خود بود اما زمانیکه در مقابل تصاویر دوربین های بیمارستان قرار گرفت و تصویر خودش را در هنگام انتقال امین به بیمارستان مشاهده کرد ، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات اولیه عنوان داشت : قاتل فرد دیگری است . من فقط زمانیکه از تیم پزشکی بیمارستان شنیدم که به احتمال زیاد ، امین به علت شدت ضربات چاقو زنده نمی ماند ، ترسیده و از بیمارستان فرار کردم .

“مهدی” در ادامه اظهاراتش و در تشریح حادثه منجر به جنایت ، به کارآگاهان گفت :من علاوه بر سرقت خودرو در کار خرید و فروش موادمخدر شیشه نیز بودم. چندی پیش با یکی از خریداران مواد به نام حسین بر سر پرداخت پول مواد دچار اختلاف شده و برای آنکه او را مجبور کنم تا پول مواد را پرداخت کند ، یک دستگاه DVD گران قیمت از او گِرو گرفته و گفتم تا زمانیکه پول مواد را ندهد ، دستگاه DVD را به او باز پس نخواهم داد و همین موضوع باعث کینه و دشمنی حسین با من شد .

“مهدی” در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه امین اطلاعی از فعالیت وی در زمینه خرید و فروش مواد نداشت ، به کارآگاهان گفت :روز حادثه و برای تفریح و دور زدن در خیابان ، به دنبال امین رفتم تا تنها نباشم. در حال چرخیدن با ماشین در افسریه بودیم که ناگهان حسین به همراه جوان دیگری که تا به آن روز او را ندیده و نمی شناختم ، با یک دستگاه پژو 405 مشکی رنگ مسیر حرکتمان را مسدود کرد و هر دو نفرشان از ماشین پیاده و با ما درگیر شدند.

من با حسین و امین نیز به طرفداری از من ، با جوان ناشناس درگیر شد که ناگهان حسین و جوان ناشناس به سرعت سوار ماشین 405 شده و از محل متواری شدند . آن موقع بود که فهمیدم امین چاقو خورده است . به سرعت امین را به بیمارستان رساندم اما زمانیکه تیم پزشکی بیمارستان اعلام کرد وضعیت او مناسب نیست و خون زیادی از وی رفته ، ترسیده و از بیمارستان متواری شدم.

شناسایی حسین در زندان

با توجه به اظهارات مهدی در خصوص ارتکاب جنایت از سوی دوست حسین ، کاراگاهان برای شناسایی هویت قاتل و دستگیری وی به محل سکونت حسین در منطقه علی آباد رفتند .

کارآگاهان در همان مراحل اولیه تحقیقات در خصوص سوابق حسین اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت موتورسیکلت و خودرو می باشد.

تحقیقات پلیسی برای دستگیری حسین ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان دریافتند “حسین” ششم خرداد به اتهام سرقت خودرو ، از سوی کلانتری 101 تجریش دستگیر و روانه زندان شده است . هماهنگی های قضایی انجام و او نیز همانند مهدی ، برای انجام تحقیقات در خصوص پرونده قتل امین در اختیار اداره دهم قرار گرفت .

حسین در اظهاراتش ، با اعتراف به مسروقه بودن خودرو 405 مشکی رنگِ روز درگیری، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : مهدی راست می گوید. قاتل یکی از دوستان من به نام کامران است که در زمان درگیری به همراه من بود .

راز 2 جنایت در پرونده پسر شرور

با معرفی کامران 24 ساله به عنوان عامل جنایت در منطقه افسریه ، بلافاصله کارآگاهان وی را به عنوان متهم اصلی درگیری و عامل جنایت منطقه تهرانسر مورد شناسایی قرار دادند . در پرونده قتل منطقه تهرانسر ، فردی به نام داریوش 36 ساله از سوی کامران و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود .

بر اساس اطلاعات پرونده تهرانسر ،”کامران” پس از قتل “داریوش” از محل سکونتش متواری و سرانجام در مخفیگاهش در منطقه هشتگرد و با همکاری تیم جنایی پلیس آگاهی هشتگرد ، 22 اسفند سال گذشته دستگیر و در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود .

کامران پس از دستگیری و در حالیکه تصاویر درگیری او با داریوش توسط چندین دوربین مداربسته ثبت شده بود ، به جنایت اعتراف و در خصوص انگیزه قتل “داریوش ” به کارآگاهان گفته بود : بابت طلب 80 هزار تومانی از شخصی به نام ناصر ، یک دستگاه اسپیکر مخصوص ضبط خودرو را از وی گرفته و به همین بهانه ناصر چندین بار به همراه داریوش به در منزل ما آمده و ایجاد درگیری و فحاشی در محل کردند و به همین علت از هر دو نفرشان کینه به دل داشتم .

کامران در خصوص نحوه قتل داریوش نیز به کارآگاهان گفته بود : 23 بهمن ماه در منطقه تهرانسر ـ زیر پل شهید شوشتری به صورت پیاده در حال تردد بودم که متوجه داریوش شدم که با یکی از دوستانش و با دو دستگاه موتورسیکلت در حال عبور از محل بودند . برای داریوش سوت زده و او نیز پس از شنیدن صدای سوت ، تغییر مسیر داد و به سمت من آمد . در حالیکه چاقو را در زیر آستین لباس مخفی کرده و آماده زدنِ بودم ، به محض نزدیک شدن داریوش دیگر به او فرصت نداده و زمانیکه قصد داشت تا از موتور پیاده شود با او درگیر شده و پیش از آنکه دوستش بتواند به او کمک کند چند ضربه چاقو به پهلو و شکم وی زده و زمانیکه بر روی زمین افتاد ، به سرعت از محل متواری شدم.

کامران در ادامه اعترافات خود و در خصوص نحوه ارتکاب جنایت دوم – قتل امین – نیز به کارآگاهان گفت : زمانیکه داریوش به قتل رسید ، به منزل یکی از دوستانم به نام حسین رفته و در  آنجا مخفی شدم . نهم اسفند، به همراه حسین و با یک دستگاه خودرو پژو 405 در منطقه افسریه در حال چرخیدن بودیم که ناگهان حسین با نشان دادن یک دستگاه پژو 206 سفید رنگ مدعی شد که از راننده 206 طلب دارد. برای گرفتن طلبِ حسین به دنبال خودرو 206 رفته و پشت چراغ قرمز به آنها رسیدیم . حسین با ماشین ، مسیر حرکت 206 را مسدود کرد و پس از پیاده شدن از ماشین حسین با راننده و من نیز با سرنشین آن درگیر شدم . در حین درگیری چاقو را از زیر لباس خارج و چند ضربه به سرنشین خودرو 206 زدم و بلافاصله هر دو نفرمان از محل متواری شدیم.

سرهنگ کارآگاه آریا  حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت در مناطق افسریه ، بار دیگر متهم که با قرار بازداشت موقت در پرونده قتل “داریوش . الف” روانه زندان شده بود ، این بار به دستور بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای شهرری و برای انجام تحقیقات تکمیلی در خصوص دومین جنایت – قتل امین – در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است

وبگردی
Copyright 2007 - 2019