تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹


دیوار سبز ایده ای خلاقانه برای فضاهای عمومی خانه شما

دیوار سبز ایده ای خلاقانه برای فضاهای عمومی خانه شما

استفاده از فلاور باکس، دیوار سبز یا میز و صندلی چوبی در دکوراسیون پشت بام سبز یا همان روف گاردن بسیار مرسوم است. اگر با مفهوم روف گاردن آشنا باشید، حتما می دانید که این فضا نیاز به طراحی و دکوراسیون خاصی دارد که معمولا شرکت های طراح از انواع سازه ها در طراحی های خود بهره می برند. اصول به کارگیری این عناصر بستگی به سبک و صد البته سلیقه کارفرما دارد. استفاده از دیوار سبز در روف گاردن می تواند بسیار مناسب باشد؛ چراکه نه تنها محیطی سبز و شاداب ایجاد می کند، بلکه فضای بسیار کمی را نیز اشغال خواهد کرد؛ بنابراین اگر فضای مناسبی برای طراحی این نوع دیوار در پشت بامتان دارید، بهتر است با طراح خود در مورد آن صحبت کنید. در این مطلب، ما قصد داریم به چگونگی استفاده از فلاور باکس، دیوار سبز و میز و صندلی چوبی در پشت بام سبز بپردازیم.

استفاده از سازه هایی چون فلاورباکس و دیوارهای سبز چه تاثیری بر نمای ساختمان می گذارد؟

طراحی دکوراسیون پشت بام سبز کار چندان راحتی نیست؛ چراکه نیازمند بررسی ها و سنجش تمام مسائل است. طراحان خبره معمولا به تناسب محیط و با توجه به بودجه و نیاز مشتری از عناصری مانند فلاور باکس، دیوار سبز و مبلمان مناسب برای فضاهایی چون پشت بام ها و حیاط ها استفاده می کنند هرچند که استفاده از سایر لوازم دیگر نیز رایج است. به طور کلی روف گاردن ها و تراس های سبز می تواند بر روی نمای ساختمان شما بسیار تاثیر گذار باشد. امروزه به دلیل اشباع شدن آپارتمان سازی، افراد ناظر به دیدن فضاهای سبز و زیبا نیاز دارند، تا اغتشاشات بصری و شلختگی در محله ها برای آن ها آزار دهنده نباشد.

کاربرد فلاور باکس در روف گاردن

همان طور که می دانید، پشت بام ها پوششی به عنوان خاک ندارند تا بتوان در آن گل و گیاه پرورش داد؛ به همین دلیل فلاورباکس ها بستری مناسب برای کاشت گیاهان محسوب می شوند. فلاورباکس ها انواع مختلفی دارند که از انواع آن می توان به پلاستیکی، شیشه ای، سفالی، سنگی و فلاور باکس چوبی اشاره کرد. فلاور باکس های چوبی در میان تمام فلاور باکس ها از زیبایی بسیاری برخوردار هستند اما اگر به دنبال فلاور باکس های ارزان تری هستید، نوع پلاستیکی آن را توصیه می کنیم. فلاور باکس های سنگی وزن زیادی دارند اما می توانند جلوه خاصی به محیط ببخشند. نوع شیشه ای و سفالی آن نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد دیوار سبز در روف گاردن

دیوار سبز به دیواری گفته می شود که مامنی امن برای رشد گیاهان باشد. این گیاهان می توانند بالا رونده یا معمولی باشند. در گذشته از بست و لوله برای کمک به رشد گیاه استفاده می شد، امروزه پوششی شبیه به گونی یا نمد وجود دارد که جیب های مخفی کوچکی در جای جای آن تعبیه شده اند و از این جیب ها برای قرار دادن بذر یا پیاز گیاه استفاده می شود. خاصیت این نمد به گونه ای است که مانند خاک، محافظ ریشه خواهد بود.

آیا می توان در روف گاردن از میز و صندلی چوبی استفاده کرد؟

میز و صندلی های چوبی یکی از سازه های بسیار زیبا در طراحی دکوراسیون محسوب می شوند. استفاده از چوب در محیطی مانند روف گاردن می تواند بسیار مناسب باشد. اگر تصور می کنید که چوب در اثر برخورد نور خورشید و باران خراب خواهد شد، شاید بهتر باشد از نوع چوب پلاست استفاده کنید. البته قرار دادن میز و صندلی چوبی به زیر سایبان یا پرگولا نیز فکر خوبی است.

با استفاده از دیوارهای سبز، پرگولاهای زیبایی طراحی کنید

گفتیم که برای محافظت اشیا از گزند عوامل اقلیمی می توان از پرگولا استفاده کرد؛ اما شاید این واژه برای خیلی ها غریب باشد. به همین دلیل در این قسمت از مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت. پرگولا سازه ای شبیه به آلاچیق است با این تفاوت که تنها جنبه سایه بانی داشته و مانند آلاچیق دیوار و کف ندارد. حتی سقف آن نیز ممکن است مانند آلاچیق تماما پوشیده نباشد. اینکه از چه نوع پرگولایی استفاده شود، کاملا بستگی به نیاز مشتری دارد برای مثال اگر صرفا سایه بانی برای رختکن کنار استخر باشد، لازم نیست که سقف آن تماما پوشیده باشد اما قطعا برای حفاظت از میز و صندلی چوبی به سقفی کامل نیاز است تا در هنگام بارش باران از خیس شدن وسایل زیرین محافظت کند. پرگولا انواع متفاوتی دارد که می توان از نوع سنتی و جدید آن یاد کرد. معمولا معماران حرفه ای با توجه به سبک کلی اقدام به طراحی پرگولایی مناسب می کنند. نوع سنتی این نوع سازه بسیار پر فروش بوده و مخاطبین خاص خودش را دارد و نوع مدرن آن نیز در پروژه های مدرن بسیار خوش درخشیده است.

جمع بندی

چوب ماده ای کاربردی است که در ساخت فلاور باکس، دیوار سبز و میز و صندلی چوبی بسیار به کار می رود. ساخت و طراحی هر یک از این سازه ها نیازمند مهارت و دانشی خاص است که امروزه شرکت های طراح صنایع چوبی در این زمینه فعالیت های گسترده ای دارند. این نوع شرکت ها نه تنها طراحی و ساخت سازه های چوبی را بر عهده دارند، بلکه در طراحی روف گاردن نیز تبحر دارند. یکی از این شرکت های معتبر محبوب وود است که سابقه بسیار درخشانی در زمینه طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی دارد. محبوب وود فضاسازی و طراحی روف گاردن را نیز به خوبی ساخت سازه های چوبی انجام می دهد. اگر قصد دارید بیشتر با خدمات و نمونه کارهای تیم حرفه ای محبوب وود آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم به سایت mahboobwood.com مراجعه کنید.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019