تماس با مدیر
شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹


ده دغدغه نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون !!

ده دغدغه نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون !!

2  
ده دغدغه نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون !! بازدید از صفحه اول
ده دغدغه نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون !!ارسال برای دوستان
ده دغدغه نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون !! دیدنی های امروز
 ده دغدغه نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون !!
اهداف بشردوستانه

نمی‌خواهم خیلی از این شعارهای کلیشه‌ای همیشگی بدهم. اما یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که این روزها با من است استفاده از موقعیت اجتماعی‌ام در جهت همراهی با سازمان‏هایی است که اهداف بشر دوستانه دارند. خیلی‏ها از فعالیت‏های خیرخواهانه چنین سازمان‏هایی خبر چندانی ندارند. این لطف خدا که شامل حال ما شده و توانسته‏ایم به دل‏های مردم راه پیدا کنیم وظیفه‏ای سنگین‏تر به دوشمان می‏گذارد. دوست دارم همه تلاشم را بکنم تا این دین را به خوبی ادا کنم.


 

پیش به سوی افتخار

 خیلی‏ها می‏گویند که چرا مدتی است کم‌کار شده‏ای. جالب اینکه قبلا وقتی پرکارتر بودم، از من می‏پرسیدند چه خبر است که این همه کار می‏کنی؟ چیزی که همه بازیگران سینما دوست دارند، ایجاد شرایطی است که فیلم‏های بهتر و فاخرتر مجال تولید داشته باشند تا بازیگران هم بتوانند آنچه که از بازیگری می‏دانند را به نمایش بگذارند. همه عشق ما در سینما همین است، حضور در جایی که مایه افتخارمان باشد. پس بنابراین کمک کنیم تا فضای سینما به سمت پیشرفت و افتخار حرکت کند.


 

سلامت در خدمت نشاط جامعه

موفقیت و سلامت در زندگی شخصی چیز بسیار مهمی است. یک بازیگر باید مراقب خودش باشد. به هر حال به جز این نکته که بازیگران سینما باید سرمایه‏گذاری‏ای که رویشان انجام شده را بازگردانند، یک مسئله مهم دیگر هم وجود دارد، اینکه با مراقبت‏های شخصی، می‏شود عمر بازیگری را بالا برد و خدمت بیشتری به مردم کرد. خود من در راستای این دغدغه، یک مرکز زیبایی راه انداخته‏ام که از طریق آن بشود به سلامت و نشاط جامعه کمک کرد. این تنها کاری بود که از دست من برمی‏آمد.


 

بهبود جایگاه زنان

 نکته دیگری که در تمام این روزها ذهن من را به خود مشغول می‏دارد، این است که برای تثبیت جایگاه درست زنان در جامعه و جلوگیری از نادیده گرفتن آنها تلاش کنم. اگرچه در طی سال‏های اخیر شرایط اجتماعی زنان بهبود زیادی یافته، اما هنوز باید برای ارتقای این جایگاه کارهای زیادی صورت بگیرد. من وظیفه دارم به خاطر امکاناتی که در اختیارم قرار داده شده، دین خودم را نسبت به زنان کشورم ادا کنم، گرچه این تلاش ناکافی و کم باشد.


 

خانواده، خانواده، خانواده

 خانواده. این همه چیزی است که ما داریم. چیزی که می‏توانیم به آن عشق بورزیم، افتخار کنیم و تکیه بدهیم. حتی اگر این طور به نظر بیاید که فضای این روزهای جامعه علیه بنیان خانواده است، اما ما باید مقابل همه چیزهایی که علیه این فضای دوست‏داشتنی ایرانی است بایستیم. تصاویری که مثلا از فیلم مادر در ذهن همه ما هست، چیزی نیست که در فضای رو به پیشرفت جامعه از بین برود. ما ایرانی هستیم و هنوز جانمان برای خانواده و مادر و پدر و فضاهای دورهمی در می‏رود.خانواده. این همه چیزی است که ما داریم. چیزی که می‏توانیم به آن عشق بورزیم، افتخار کنیم و تکیه بدهیم. حتی اگر این طور به نظر بیاید که فضای این روزهای جامعه علیه بنیان خانواده است، اما ما باید مقابل همه چیزهایی که علیه این فضای دوست‏داشتنی ایرانی است بایستیم.


 

زیبایی با توانایی منافاتی ندارد

 همیشه این بحث مطرح شده که خیلی از بازیگران به خاطر چهره و یا فیزیکشان  در عرصه سینما و تلویزیون موفق شده‏اند. درباره من هم بارها این بحث گفته و شنیده شده است. یکی از بزرگ‏ترین دلمشغولی‏های این روزهای من این است که ثابت کنم می‏توان هم بازیگر زیبایی بود و هم محبوب و هم توانا. باور کنید که این فاکتورها هیچ مخالفتی با همدیگر ندارند. البته همانطور که گفتم، من تلاش می‏کنم که این طور باشم؛ یک موقع فکر نکنید که برای خودم نوشابه باز کرده‏ام؛ نه.  من هنوز در ابتدای راهم و این چیزی که گفتم، آرزویم است.


 

می‌خواهم جوان‌ها را به جلو هل بدهم

 شاید باور نکنید، اما خیلی دوست دارم تمام تلاشم را برای حضور جوان‏ها در سینما انجام بدهم. این فضایی است که قبلا در اختیار ما قرار داده شده و ما هم باید تلاش کنیم مثل کسانی که به ما راه پیشرفت را نشان دادند، جوان‏ترهای عاشق سینما را به سمت جلو هل بدهیم. به هر حال بخشی از زندگی یک بازیگر، تماس با آدم‏های اطراف است که خیلی از آنها علاقه‏مند جدی بازیگری هستند. خیلی دوست دارم به آنهایی که استعدادش را دارند، کمک کنم.


 

مدیریت صحیح زندگی شخصی

آیا ما موفق هستیم؟ این یک سئوال خیلی مهم است. یک دغدغه همیشگی. آدم باید کمال‏گرا و ایده‌آلیست باشد. یعنی باید فکر کند از هر موقعیتی که پیدا می‏کند به بهترین نحو استفاده کند تا بیشتر و بیشتر خود را ارتقا بدهد. البته من دوست دارم چیزهایی که کسب می‏کنم بدون آسیب رساندن به دیگران و به خصوص خانواده‏ام باشد. همه اینها یک مدیریت درست شخصی لازم دارد که خدا کند از آن بهره‏مند باشم.


 

تهیه‌کنندگی در کنار بازیگری

می‏دانید که من در کنار بازیگری تهیه‏کنندگی هم می‏کنم. این برای من یک هدف فوق‏العاده بزرگ است. هدفی که فکر می‏کنم، اگر در موقعیتش تثبیت بشوم، می‏توانم منشا خیر باشم. به هر حال وقتی شما تهیه ‏کننده هستید، راحت‏تر می‏توانید نگاه خودتان را در محصولی که ارائه می‏شود، پیش ببرید. آیا من در این شغل تثبیت می‏شوم؟ این سئوالی است که فقط خدا پاسخ آن را می‏داند.


 

دوری از بازی‌های شهرت

تصویری که همیشه از فضای کار در سینما و تلویزیون وجود دارد، به شکلی است که به راحتی خدشه‏دار می‏شود. شایعات زیادی همیشه حول فعالان این عرصه وجود داشته و دارد. کوچک‏ترین رفتار شما در یک محیط عمومی می‏تواند منجر به برداشت‏های عجیب و غریبی شود. همیشه سعی کرده‏ام در زندگی اجتماعی دیگران از همه رفتارهای مرسوم و بازی‏های شهرت دوری بجویم و تلاش داشته باشم که بتوانم به عنوان یک زن الگویی هرچند کوچک برای نسل جوان باشم.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019