تماس با مدیر
چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹


دماي هواي خوزستان از مرز 50 درجه گذشت

دماي هواي خوزستان از مرز 50 درجه گذشت

نادر شفي‌خدايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: سامانه جديد گرما بار ديگر به خوزستان وارد شده است و همين امر سبب شده تا برخي از مناطق استان دمايي بيش از 50 درجه سانتيگراد را تجربه كنند و اين دما در اين شرايط زماني در خوزستان بسيار عجيب است.
وي تاكيد كرد: در ساعات گذشته شهرهاي آبادان و بستان با 50.2 و ايذه با 26 درجه سانتيگراد به ترتيب گرم‌ترين و خنك‌ترين نقاط گزارش شده‌اند.
شفي‌خدايي با اشاره به شرايط آب و هوايي خوزستان تاكيد كرد: برسي نقشه‌ها براي امروز تقويت سلول پرارتفاع جنب‌حاره‌اي و انبساط توده هواي مستقر روي استان را نشان مي‌دهد و در سطح زمين نيز از فردا تقويت زبانه كم‌فشار جنوبي و بروز تغييرات قابل ملاحظه فشار هوا مشاهده مي‌شود.
سرپرست اداره كل هواشناسي خوزستان تاكيد كرد: آسمان استان صاف گاهي كمي ابري بعضاً همراه با غبار، توأم با وزش باد پيش‌بيني مي‌شود.
اين مقام مسئول درباره وضع هواي استان تاكيد كرد: وضعيت هوا، صاف همراه با غبار محلي جهت باد، جنوب غربي تا جنوب شرقي خواهد بود.
شفي‌خدايي با اشاره به شرايط نقشه‌هاي فشاري درباره بادهاي خوزستان گفت: سرعت باد 15 تا 30 كيلومتر در ساعت و ماكزيمم سرعت باد 40 كيلومتر در ساعت خواهد بود.
سرپرست اداره كل هواشناسي خوزستان درباره هواي شهر اهواز تاكيد كرد: حداكثر دماي اهواز به 50 و حداقل به 32 درجه سانتيگراد خواهد رسيد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019