تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹


دستگيري هکر سيستم مالي شرکت ايرانسل

دستگيري هکر سيستم مالي شرکت ايرانسل

به گزارش ايسنا، سرهنگ يارندي، معاون اجتماعي استان تهران در تشريح اين خبر گفت: مأموران پليس اطلاعات وامنيت عمومي در پي دريافت گزارشي مبني بر اينکه شخص يا اشخاصي از طريق هک کردن سايت يکي از شرکتهاي تلفن همراه ايرانسل توانسته‌اند با وارد کردن کدهاي خاص اقدام به خارج کردن مبالغ هنگفتي شارژ ايرانسل کنند، پيگيري موضوع به سرعت در دستور کار ماموران قرار گرفت.

يارندي افزود: مأموران پس از بررسي و اقدامات اطلاعاتي و پليسي، فردي به نام «نادر» را شناسايي كنند که در قالب نصاب تجهيزات ماهواره‌اي اقدام به ورود به سيستم مالي شرکت ايرانسل کرده است.

وي درادامه گفت: ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي ورامين پس از شناسايي متهم و تعقيب و مراقبتهاي ويژه در نهايت وي را به همراه همدستش در يک عمليات ضربتي در مخفيگاهش دستگير و براي تحقيقات و بازجويي هاي بيشتر به پليس اطلاعات و امنيت عمومي منتقل کردند.

وي گفت: متهمان دستگيرشده در اعترافات خود اذعان کردند که به اتفاق چند نفر ديگر که همگي در علم رايانه تبحر داشتند اقدام به هک کردن سايت يکي از شرکتهاي ايرانسل کرده‌اند.

به گزارش ايسنا، وي گفت: دربازرسي از مخفيگاه آنان که محل دپوي اقلام ضدفرهنگي نيز بود بيش از 300 قلم انواع تجهيزات ماهواره‌اي از متهمان کشف و ضبط شد که با هماهنگي مراجع قضايي به دليل حساسيت بالاي موضوع و جلوگيري از اطلاع ديگر همدستان احتمالي و فرار آنان، متهمان تنها به اتهام نگهداري تجهيزات ماهواره‌اي محاکمه شدند.

معاون اجتماعي استان تهران تصريح کرد: با شناسايي و دستگيري ساير اعضاي باند مشخص شد که «نادر» متهم رديف اول با توجه به علم و تخصص بالا و آشنايي کامل به برنامه‌هاي رايانه‌اي با شگردهاي خاصي در چند مرحله با ورود به شبکه اينترنتي ايرانسل موفق به افزايش شارژ موبايل خود به مبلغ 46 ميليون ريال شده است.

وي افزود: متهمان دستگير شده پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند. 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019