تماس با مدیر
جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷


دستمزد یک میلیارد و دویست میلیون تومانی احسان علیخانی برای ماه عسل

دستمزد یک میلیارد و دویست میلیون تومانی احسان علیخانی برای ماه عسل

احسان علیخانی

 

درآمد چند صد میلیونی احسان علیخانی

احسان علیخانی برای تولید برنامه “ماه عسل94” مبلغ ١٢٠٠,٠٠٠,٠٠٠ یك میلیارد و دویست میلیون تومان را برای یك ماه طلب كرده است.

هشت صد میلیون تومان برای برنامه ماه عسل

با شروع ماه مبارك رمضان مطابق چند سال گذشته شاهد پخش برنامه ماه عسل از شبكه سه سیما هستیم . تنها پس از پخش چند قسمت از این مجموعه به دلایل متفاوتی همچون عدم نوآوری در موضوع و اجرا ، بد آموزی برای قشر مخاطب جوان و …انتقادات فراوانی به آن صورت گرفته است ، اما انتشار اسنادی از قرار دادهای مالی این برنامه تلویزیونی و نحوه اسپانسرینگ صورت گرفته ،  تهیه كننده و مجری این برنامه احسان علیخانی را با چالشی جدی رو به رو خواهد كرد .

میزان پرداختی سازمان صدا و سیما به تهیه كننده در برنامه های مشاركتی عظیم و با بیننده  بالا در بهترین حالت به دقیقه ای ٥٠ هزار تومان میرسد ، كه اگر بخواهیم ماه عسل را از این اصل مستثنی كنیم و آن را جز برنامه های مناسبتی مانند ویژه برنامه شب عید به حساب بیاوریم دقیقه ای ١٠٠ هزار تومان برای آن در نظر میگیریم كه با محاسبه ای سرانگشنی در طول ٣٠ روز ماه مبارك رمضان مبلغ ٢٥٠ میلیون تومان عددی توجیه پذیر برای تهیه كنندگی این برنامه به نظر میرسد .

جالب است كه بدانید شنیده ها حاكی از آن است او مبلغ ١٢٠٠٠٠٠٠٠٠ یك میلیارد و دویست میلیون تومان را برای یك ماه طلب كرده است ، كه علاوه بر این  مبلغ ١٠٪ از دریافتی سازمان به عنوان حق آورندگی اسپانسر به آورنده حامی مالی تعلق میگیرد .

گفته می شود احسان علیخانی كه تهییه كنندگی ویژه برنامه نوروز را نیز بر عهده داشت علاوه بر مبالغ دریافتی برای تهیه و مجری گری ، ٢٠٠ میلیون تومان نیز به عنوان حق آورندگی دریافت كرد .

آنطور كه شنیده ها حكایت میكند درنهایت سازمان صدا و سیما مبلغ هشت صد میلیون تومان را برای برنامه ماه عسل تصویب كرده كه طبق محاسباتی كه صورت پذیرفت نزدیك به چهار برابر بودجه برنامه های ویژه و مناسبتی و نزدیك به هشت برابر برنامه های روتین و متداول در تلویزیون ملی است .

درحالی كه برنامه ای مانند خندوانه در شبكه تازه تاسیس نسیم با بودجه ای به مراتب كم تر توانسته در ساعات افطار جایش را درمیان خانواده های ایرانی باز كند و فرهنگ شادی و خنده ایرانی اسلامی را در جامعه جا انداخته و لبخند بر لب های مردم بنشاند

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017