تماس با مدیر
سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷


دريافت كد پستی 10 رقمی با پيامك

دريافت كد پستی 10 رقمی با پيامك

طي روزهاي گذشته پيامكي با اين مضمون «كد پستي را با ارسال شماره تلفن ثابت به شماره 7087 و هزينه‌ي 200 تومان دريافت كنيد» از شماره 501000 كه شركتي خصوصي و واسطه با شركت پست است به برخي مشتركان ارسال شد.
پيگيري از روابط عمومي شركت پست جمهوري اسلامي ايران در اين باره به اين نتيجه رسيد كه اين پيامك از سوي شركت پست جمهوري اسلامي ايران و از طرف شركتي خصوصي واسطه و با امضاي قراردادي ميان شركت‌ها، ارسال شده‌ است.
بر اين اساس طي قراردادي كه شركت پست جمهوري اسلامي ايران با يك شركت خصوصي امضاء كرده ست، مشتركان مي‌توانند از طريق شماره 7087 و ارسال پيامك كد پستي خود را با هزينه 200 تومان دريافت كنند كه البته اين طرح آزمايشي است و پس از قطعي شدن آن از سوي شركت پست، مبلغي هم از سوي شركت مخابرات از مشتركان اتخاذ خواهد شد.
روابط عمومي شركت پست اعلام كرده است: دريافت كد پستي از طريق شركت پست از طريق سايت اين شركت و انتخاب گزينه‌ي دريافت كد پستي هم امكان‌پذير است كه در مواردي خاص نيز اين امكان با گذشت زمان بيش‌تري تلفني ممكن خواهد شد.
به گزارش‌ خبرنگار ايسنا افراد مي‌توانند با ورود به سايت www.post.ir و انتخاب گزينه‌ي دريافت كد پستي مشتركين وارد صفحه‌اي از سوي اداره كل جغرافيايي و كد گذاري پستي كشور مي‌شوند كه در آن ” فرم استعلام کدپستی 10 رقمی” با انتخاب دو گزينه‌ي “اماكن مسكوني” و “اماكن تجاري” اطلاعاتي از متقاضيان خواسته مي‌شود كه متقاضيان پس از تكميل آن مي‌‌توانند در مدتي كوتاه كد پستي خود را دريافت كنند.
افرادي كه پيش‌تر ثبت‌نام كرده‌اند مي توانند از طريق كد رهگيري 10 رقمي شان كد پستي خود را دريافت كنند. در فرم درخواست كد پستی 10 رقمی اماكن مسكونی و تجاري آمده است: “در صورت اظهار و تکمیل ناقص اطلاعات درخواستی امکان دسترسی به کدپستی ده رقمی میسر نمی‌باشد”.
در اين سيستم مشخصات متقاضی شامل نام، نام خانوادگي، شماره ملي، كد شهرستان،‌ شماره ثابت، شماره تلفن همراه، كد پستي قديمي و اي‌ميل خواسته مي‌شود. در ادامه مشخصات مکانی که درخواست دریافت کدپستی آن را دارید از متقاضيان خواسته مي‌شود كه شامل استان، شهرستان، دهستان، بخش، خيابان و آدرس كامل است. همچنين در صورت تایید اطلاعات فوق برای ورود اطلاعات خانوار مي‌توان کلید تاييد را براي ادامه انتخاب كرد تا با دريافت كد رهگيري كد پستي آن‌ها ارسال شود.

دريافت كد پستی 10 رقمی با پيامك


وبگردی
Copyright 2007 - 2017