تماس با مدیر
شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹


دردسر روزنامه اسپانیایی با انتشار عکس جعلی چاوز+عکس

دردسر روزنامه اسپانیایی با انتشار عکس جعلی چاوز+عکس

روزنامه اسپانیایی ˈال پاییسˈ به دلیل انتشار عکس جعلی ˈهوگو چاوزˈ رییس جمهوری ونزوئلا مجبور شد تمامی نسخه های منتشرشده امروز پنجشنبه خود را از روزنامه فروشی‌ها پس بگیرد و پس از حذف آن، روزنامه را روانه بازار کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه ˈال پاییسˈ چاپ مادرید در سایت خود نوشته است: این رویداد می‌‌تواند انتشار شماره امروز روزنامه را به تعویق انداخته و باعث شود در برخی‌ از روزنامه فروشی‌ها چه در اسپانیا و چه در خارج از کشور، روزنامه بموقع در دسترس مخاطبان قرار نگیرد.

این روزنامه توضیح داد در انتشار عکسی منتسب به ˈهوگو چاوزˈ رییس جمهوری ونزوئلا در صفحه نخست خود که او را روی تخت بیمارستان نشان می دهد، اشتباه کرده و همین امر، باعث شده است نسخه های چاپ شده را جمع آوری کند.

روزنامه اسپانیایی نوشت: چاوز از روز یازدهم دسامبر سال 2012 به دلیل عمل جراحی ناشی‌ از بیماری سرطانش در یکی‌ از بیمارستان‌های کوبا بستری است و دولت ونزوئلا نیز تاکنون حاضر نشده است در مورد جزئیات و خصوصیات سرطان رئیس جمهوری صحبت کند. به همین دلیل، امروز تصویری منتسب به او را چاپ کرده بود.

این روزنامه خاطرنشان کرد: این عکس که کیفیت خوبی‌ ندارد، ظاهرا چند روز قبل گرفته شده و بدن یک بیمار را با سری تراشیده نشان می‌‌دهد که شبیه چاوز است و چندین لوله در دهان دارد.

ال پاییس نوشت: این روزنامه نتوانسته است صحت و سقم این عکس، شرایط و زمان گرفته شدن آن را معلوم کند زیرا سیاست‌های کوبا و محدودیت‌های اطلاع رسانی که دولت این کشور اعمال می‌‌کند، مانع چنین کاری است.

بنا به گزارشها، بلافاصله پس از انتشار عکس مذکور در روزنامه ال پاییس اسپانیا و آگاهی دولت ونزوئلا از موضوع، ˈارنستو وییگاسˈ وزیر اطلاعات این کشور امریکای جنوبی، آن را ˈجعلی و مضحکˈ خواند و توضیح داد که منبع این عکس، ویدئویی از سایت ˈیوتیوبˈ و متعلق به سال 2008 میلادی است و در آن مردی 48 ساله دیده می‌‌شود که سری تراشیده و صورت گردی دارد. علاوه بر آن، در عنوان فیلم نیز آمده است که فرد مذکور، بیماری ˈدرشت پایانگیˈ (ترشحات بیش از اندازه هورمون رشد) دارد.

به محض واکنش دولت ونزوئلا، ال پاییس دستور جمع آوری نسخ روزنامه را صادر کرد و با حذف عکس، ناچار شد روزنامه را دوباره چاپ کند.

زبان رسمی اسپانیا و کشورهای امریکای لاتین، اسپانیولی است و روزنامه های مهم آنها بویژه اسپانیا در دیگر کشورهای همزبان، چاپ و منتشر می شود

وبگردی
Copyright 2007 - 2019