تماس با مدیر
شنبه, ۲۶ اسفند , ۱۳۹۶


دانش آموزان ایرانی در سکوی دهم المپیاد ریاضی

دانش آموزان ایرانی در سکوی دهم المپیاد ریاضی

تیم دانش آموزی ایران شرکت کننده در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی با کسب شش مدال طلا، نقره و برنز موفق به کسب رتبه دهم جهان شدند.

حسن ساعی دهقان، رییس باشگاه دانش پژوهان جوان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا خاطرنشان کرد: تینا ترکمان، عضو تیم المپیاد ریاضی ایران با کسب 28 نمره موفق به کسب رتبه دوم در بین دختران شرکت کننده در این مسابقات شد.

پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی ریاضی در روزهای 27 تیرماه تا 6 مردادماه با حضور تیم های دانش آموزی 103 کشور جهان در شهر سانتامارتا در کشور کلمبیا برگزار شد. در این دوره از مسابقات تیم های چین، کره جنوبی و آمریکا به ترتیب اول تا سوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: در تیم ایران الک بدرویا و عارف صادقی مدال طلا، ماهان تجربه کار، تینا ترکمان و محمدجواد شعبانی زهرایی مدال نقره و سید محمدحسین سیدصالحی مدال برنز را کسب کردند. تیم ایران را دکتر آرش رستگار و دکتر عرفان صلواتی به عنوان سرپرست اول و دوم و دکتر کسری علیشاهی و دکتر مصطفی عین الله زاده به عنوان ناظران علمی همراهی می‌کردند.

به گزارش ایسنا، دانش‌پژوهان ایرانی سال گذشته در پنجاه و سومین دوره المپیاد جهانی ریاضی با کسب سه نشان طلا، دو نقره و یک برنز به مقام هشتم جهان دست یافتند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017