تماس با مدیر
شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹


داستان 15 کیلو اضافه وزن کامبیز دیرباز+عکس

داستان 15 کیلو اضافه وزن کامبیز دیرباز+عکس

تماشا: بازیگری که این روزها بیشتر در رشت و سر کلاس های بازیگری اش حضور دارد، تازگی مشغول بازی در پروژه ای شده که پیرش کرده است! البته نه پیر نحیف، بلکه یک پیر تپل! کامبیز دیرباز این روزها در فیلم سینمایی «خاکستر و برف» بازی می کندکه در آن کریمی متفاوت با ریش و موی سفید دارد. روح الله سهرابی؛ کارگردان این فیلم هم درباره آن به سینما پرس گفته است: «کامبیز دیرباز در این فیلم گریم متفاوتی دارد و برای فیلم 15-12 کیلوگرم به وزن خود اضافه کرده است.»

این کارگردان همچنین در این گفت و گو درباره دفاع مقدسی نبودن فیلمش گفته: «فیلم من شاید در عمق به عواقب جنگ بپردازد اما قرار نبوده در مورد موضوع آن از عبارت دفاع مقدسی استفاده شود. فیلم «خاکستر و برف» بیشتر سعی دارد به نقاط مبهم و پوشیده رابطه بپردازد و مرزهایی از این رابطه ها را که به هم ریخته است نشان دهد. به نوعی می توان گفت کسی نمیداند حق را به کدام طیف باید بدهد.»

او در پاسخ به دلایل انتخاب بازیگران اصلی اش که از بازیگران کم کار این سال ها به شمار می روند، توضیح داده: «برای کامبیر دیرباز دو سه دلیل داشتم که به سراغش رفتم. یکی استایل بدنی این بازیگر است که به لحاظ تیپ به شخصیت اول فیلم بسیار نزدیک بود. لطفی که دیرباز به ما کرد این بود که چیزی حدود 15-12 کیلو به وزن خود اضافه کرد و به شدت وقت و انرژی گذاشت، برای همین فکر می کنم اگر فیلم را ببینیدشما هم تصدیق می کنید که بازی حرفه ای داشته است. در شخصیت احسان که بعد از سال ها به ایران برمی گردد نیاز بود گریم منحصر به فردی انجام شود که آقای ملکان کاری کرده بودند که گریم روی صورت دیرباز خیلی خوب نشسته است. خیلی از دوستانی که سر صحنه فیلم حاضر شدند هم از گریم دیرباز استقبال کردند.»

البته این تنها دیرباز نیست که گریمی سنگین را برای «خاکستر و برف» متحمل شده است. کارگردان این کار از گریم میترا حجار هم سخن گفته: «من همیشه معتقد بوده ام که حجار جزو چهره های سینمایی کشور است و عمق خاصی که در چهره اش دارد، همین ما را بر آن داشت که پیش از هر بازیگر دیگری به سمت او برویم. در بحث بازی هم که توانمند است و با ما همراهی کرد و انرژی گذاشت. میترا حجار هم برای این فیلم 8 تا 9 سال مسن تر از سن واقعی خودش دیده می شود که گریم آقای ملکان توانسته است حق مطلب را در مورد این نقش ادا کند.» «خاکستر و برف» در بخش فیلم اولی های جشنواره فجر امسال حضور خواهد داشت.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019