تماس با مدیر
یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷


خودروهای شرکت فورد برای پارک به راننده نیاز ندارد

خودروهای شرکت فورد برای پارک به راننده نیاز ندارد

شرکت فورد

خودروهای شرکت فورد برای پارک به راننده نیاز ندارد

فناوری جدیدی که توسط محققان شرکت فورد توسعه یافته است، امکان پارک کردن خودرو بدون نیاز به حضور راننده پشت فرمان را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا ، بسیاری از رانندگان پس از پارک کردن خودرو در فضاهای تنگ و باریک، به سختی قادر به باز کردن در و خارج شدن از خودرو هستند؛ این شرایط با عریض‌تر شدن خودروها دشوارتر نیز شده است.

عرض خودروها طی دو دهه گذشته 16 درصد افزایش پیدا کرده اما بسیاری از پارکینگ های قدیمی فضای مناسبی برای پارک خودروهای بزرگ ندارند.

محققان شرکت فورد برای حل این مشکل فناوری جدیدی را توسعه داده اند که امکان پارک کردن در شرایطی که راننده خارج از خودرو قرار دارد را فراهم می کند.

نسل آینده فناوری پارک خودرو شامل انتخاب دنده و انجام حرکات جلو و عقب است که راننده می تواند بوسیله کنترل از را ه دور و خارج از خودرو این فرآیند را هدایت کند.

راننده با فشار دادن دکمه‌یی بر روی سوئیچ از خودرو خارج می‌شود و در این وضعیت خودرو با استفاده از فناوری حسگر حرکت ظرف مدت 10 ثانیه در محل مورد نظر پارک می‌کند.

این فناوری در مرکز لومل (Lommel) شرکت فورد در بلژیک مورد آزمایش قرار گرفت و پیش بینی می‌شود که تا دو سال آینده بر روی مدل‌های نمایشگاهی نصب شود.

 

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017